„darmowe”

Przeczytałam ostatnio w internecie wiele „darmowych” informacji ;) tylko zastanawiam się dlaczego firmy nazywają coś „darmowe” jeśli faktycznie trzeba za to zapłacić?
Internet Standard umieścił artykuł pt. Darmowe rozmowy telefoniczne już od poniedziałku?
Ekstra tytuł, nie? Tylko zagłębiając się bardziej w treść można doczytać dużo więcej o tej darmowości. W artykule jest informacja, że platforma FreecoNet od poniedziałku ma umożliwiać darmowe rozmowy za zwykłego telefonu stacjonarnego! Czy to nie super informacja?
Ale czytam dalej „choć prawdopodobnie konieczne będzie opłacenie miesięcznego abonamentu.”
Hmm, prawdopodobnie znaczy pewnie na pewno.

sunDrugą ciekawostką jaką czytałam to wieść że użytkownicy GG już niebawem będą mieli możliwość wykonywania darmowych połączeń na krajowe numery stacjonarne. Ciekawe czy rzeczywiście i jeśli tak to gdzie jest haczyk? Chyba GG przestraszył się plotkami na temat Skype . Zresztą nie wiem czy plotkami, przecież są już kraje w których dzwonienie ze Skype na telefony stacjonarne jest darmowe. Niektórzy mają nadzieję, że Polskę też to obejmie. Oby!

Wracając jednak do GG muszę przyznać, że jakoś nie bardzo w to wierzę żeby tak za darmo.
Może to znowu będzie takie darmowe z abonamentem albo przed połączeniem będziemy musieli wysłuchać przez 10 minut reklam? No cóż, czas pokaże. Póki co pozostanie cieszyć się „DARMOWYMI” weekendami czy wieczorami w Tepsie, chociaż sama z tej darmochy nie korzystam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *