Jamendo – darmowa muzyka

Serwis Jamendo funkcjonuje już od jakiegoś czasu ale aktualnie działa również w polskiej wersji językowej. Muszę przyznać, że zaglądałam tam wcześniej i jak najbardziej można go polecić.
W serwisie można posłuchać i pobrać muzykę na licencji Creative Commons. Muzyczkę można pobierać ale można też pomagać artystom poprzez wpłatę dotacji na jego konto. Oczywiście nie jest to konieczne do korzystania z serwisu.
Artyści za pośrednictwem serwisu Jamendo promują swoją muzykę, informują o zbliżających się koncertach. Natomiast zarejestrowani użytkownicy mogą nie tylko pobierać muzykę czy jej słuchać ale również dyskutować na jej temat i wystawiać albumom oceny.

Istnieje również możliwość autoamtycznego dodawania notek do bloga ze strony Jamendo.

W sieci jest trochę innych serwisów z darmową muzyką, jednak jak do tej pory żaden z nich nie przypadł mi do gustu właśnie tak jak Jamendo. Ilość albumów jest na prawdę imponująca i można znaleźć bardzo ciekawe nagrania. Polecam.
Właśnie pisząc ten tekst słucham sobie jednego albumiku, odpowiadającego mi do pracy przy komputerze. To płyta Davida Schomberta

okladka plyty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *