Listy do Mikołaja

Nadszedł czas kiedy dzieci z całego świata piszą, a często tylko dyktują, listy do Świętego Mikołaja i wysyłają je do rozmaitych miejsc na kuli ziemskiej. Dzieci wysyłają swoje listy do Laponii, na Biegun Północny, na Grenlandię lecz najczęściej do Ravaniemi w Finlandii. Miejscowość ta w 1985 r. ogłoszona została oficjalnie Ziemią Świętego Mikołaja.

Dla zainteresowanych podaję dokładny adres Świętego Mikołaja:

Santa Claus’ Office

FIN-96930 Napapiiri

Rovaniemi

Finland

Dzieci mogą pisać po polsku i angielsku i oczekiwać na odpowiedź.

Pamiętam sprzed lat, kiedy moje córki były jeszcze malutkie, że list od Mikołaja przychodził i sprawiał im wiele radości.

Jedyne o czym należy pamiętać przy pisaniu listu, to załączenie adresu zwrotnego, by Święty Mikołaj mógł łatwiej nas namierzyć – w końcu ten zapracowany brodacz musi zająć się wszystkimi ludźmi na świecie…

5 komentarzy

 1. Gość: Beata, bcu136.neoplus.adsl.tpnet.pl napisał(a):

  Mikołaju proszę cię aby był pokój na świecie. Nie mogę patrzeć jak Afrykańskie dzieci żyją w tak trudnych warunkach. Chciałabym dostać pod choinkę: jakieś małe zwierzątko np. Myszo-skoczek,Szynszyla,mini-myszkę,
  mini-chomika.Pamiętnik,słodycze,
  jakiekolwiek kosmetyki.

 2. Gość: , aaxl36.neoplus.adsl.tpnet.pl napisał(a):

  Drogi Św. Mikołaju!
  W tym roku nie byłam zbyd grzeczna, ale prosze cię o AKORDEON gdyż w tym roku zaczęłam naukę na tym instrumencie. Ten prezent może być drogi ale postaram się być grzeczna
  ELIZA

 3. Gość: , abcv191.neoplus.adsl.tpnet.pl napisał(a):

  drogi mikołaju życzę ci wesołych i ciepłych świąt

 4. Gość: gosia1993, 83.2.83.11* napisał(a):

  Kochany Święty Mikołaju.
  Jestem już duża, mam14 lat, ale nadal mocno w Ciebie wierzę. Nie będę prosić Cię o prezenty, bynajmniej nie dla mnie. Bardzo kocham moich rodziców i chciałabym aby w tym roku to Oni coś dostali (bo ja zawsze nie mam pieniędzy aby Ich czymś obdarować). Oni zawsze są dla mnie wyrozumiali, pomocni, kochający i wiem, że nie wszyscy mają tak dobrych rodziców.
  Więc byłoby bardzo fajnie gdyby coś od Ciebie dostali…
  Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko w porządku i że masz siłę aby w tym roku obdarować wszystkie grzeczne i potrzebujące dzieci upominkami.
  Serdecznie pozdrawiam i całuję, Gosia…

 5. Gość: Mariusz, 212.106.19.17* napisał(a):

  Kochany Mikołaju.
  Mam troje dzieci, dwie córki jedna w wieku 12 lat, druga 8 lat i synka 2 letniego, zone nie pracująca i sam na dorobku, prosze tylko Ciebie o to by te swięta były dla nas radosne, i prezentowe dla moich dzieci, jednak w tym roku nie jesteśmy w stanie zrobić im prezentów, aż mi serce sie kraja, przykro mi.Mariusz z Lublina. ul.Zamojska 43/39.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *