iGoogle

iGoogle czyli nie inaczej jak Moje Google to nowa możliwość spersonalizowana własnej strony startowej. Użytkownik ma do dyspozycji szybki dostęp do najważniejszych informacji. A jakich? To juz zależy od nas samych. Na osobistej stronie startowej można umieszczać takie elementy jak aktualna pogoda, nagłówki wiadomości z kanałów RSS, ulubioną grę, przypominasz o najważniejszych sprawach do załatwienie, ulubione strony i wiele, wiele innych gadżetów.
W iGoogle można tworzyć wiele własnych zakładek i umieszczać na nich co tylko się zapragnie. Jednym słowem można stworzyć sobie własnoręcznie portal informacyjno rozrywkowy.
Korzystanie z kanałów RSS jest niezwykle przydatne, nie trzeba przekopywać się przez wiele stron aby dotrzeć do interesujących nas informacji. Oczywiście RSS to nie wszystko co oferuje iGoogle.
Bardzo istotne jest również to że iGoogle nie męczy niechcianymi reklamami, przynajmniej na razie.
Wszystkie elementy, pogrupowane w kategorie, są dostępne w katalogu treści. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru kolorystycznych motywów strony startowej.

igoogleMożemy również tworzyć własne gadżety jak na przykład:
Photo Gadget – do prezentowania fotek
GoogleGram Gadget – powitania
Personal Countdown Gadget – odmierzanie czasu do jakiegoś wydarzenia
Daily Me gadget – własny dziennik

Wydaje mi się, że z wszystkich dostępnych w necie stron startowych iGoogle najbardziej zasługuje na uwagę, tak jak wiele innych produktów Google.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *