OneNote

Dzisiaj usiłowałam robić cokolwiek aby nie zasnąć przy klawiaturze. Senność nie dawała za wygraną.

Postanowiłam potestować trochę OneNote 2007.

Musze przyznać, ze nawet spodobał mi się mimo że nie poznałam jeszcze wszystkich jego możliwości. Można w nim gromadzić i przechowywać prawie każdego rodzaju informacje począwszy od zwykłego tekstu poprzez obrazki, zrzuty ekranu, odręczne notatki aż po pliki dźwiękowe i wideo.

Wyszukiwanie informacji jest również szybkie i wygodne.

Użytkownik OneNote może zorganizować sobie informacje w dowolny sposób.

Możliwe jest przeglądanie wszystkich otwartych notesów w jednym oknie, a także modyfikowanie ich struktury za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść”. Można też dodawać hiperłącza do innych stron w notesie, aby w ten sposób szybko sprawdzać materiały dotyczące aktualnego zadania.

Wszystko jest pięknie posegregowane, można tworzyć wiele notesów a w każdym z nich oddzielne sekcje co powoduje, że wszelkie notatki są dobrze skatalogowane a co za tym idzie łatwe do wyszukania. Grunt to porządek w papierach… tak w tych elektronicznych też powinien być.

Bardzo przydatne jest szybkie i proste dodawanie wycinków ze stron do notatnika (tzw. bocznego). Można skopiować tekst lub dowolny, zaznaczony fragment strony internetowej. Prosto i szybko, przydatne podczas poszukiwaniu informacji i robieniu notatek.

Wygląda na to, że zacznę z OneNote korzystać intensywnie.

onenote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *