La Karnita

Pasja herbaciana dalej u mnie nie słabnie ale zapasy się kończą. No pewnie, że można herbatę kupić w kazdym pierwszym sklepie ale czy będzie dobra? Mamy kliku dobrych producentów a ostatnio najbardziej chyba odpowiada mi Bio Active. Kiedyś robili bardzo smaczną herbatę Pu Erh z dodatkiem soku malinowego ale niestety ostatnio jest nieosiągalna. Z ciekawości weszłam dzisiaj na ich stronę i widzę, że w swoim asortymencie już jej nie mają. Szkoda. Znalazłam jednak inną herbatę, która mnie zaciekawiła a mianowicie La Karnita. Pozwolę sobie zacytować opis:

„Naturalne składniki herbaty La Karnita mogą pomóc w trudnej walce z nadwagą. Związki czynne herbaty Pu-Erh w wyniku różnych mechanizmów działania pomagają w redukcji wagi. Zmniejszają wchłanianie tłuszczów z pożywienia hamując aktywność enzymów – lipazy żołądkowej i trzustkowej oraz utrudniając proces emulgowania tłuszczów, konieczny do ich trawienia. Kofeina nasila rozkład tłuszczów w tkance tłuszczowej, wpływa także stymulująco na OUN, co ułatwia znoszenie uczucia osłabienia powodowanego przez stosowanie niskokalorycznej diety. Polifenole i kofeina Yerba Mate i herbaty Pu-Erh zwiększają wydatek energii nasilając termogenezę. L-karnityna to aktywna biologicznie naturalna substancja, obecna w naszych mięśniach, sercu, wątrobie, nerkach i mózgu. Obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów (cząsteczek tłuszczu). Jest jednym z najważniejszych związków odpowiedzialnych za regulację poziomu tłuszczu w organizmie. Liście lotosu, w medycynie chińskiej używane jako środek zwiększający energię, tradycyjnie są składnikiem środków stosowanych w redukcji wagi. Konjac, zawierający głównie glukomannan, dzięki zdolności pęcznienia zwiększa uczucie sytości.”

Dochodzę do wniosku, że muszę koniecznie spróbować tej herbaty ale mam jednak pewien dylemat. W skład tej mieszanki wchodzi herbata Pu Erh, którą zalewa się wrzątkiem oraz Yerba Mate zalewana dużo chłodniejszą wodą. To jaką wodą powinno się zalewać La Karnitę? Hmm, nie mam pojęcia i dlatego pozwoliłam sobie napisać do firmy w celu uzyskania takiej informacji. Mam nadzieję, że firma poważna i da mi wyczerpującą odpowiedź.

No to koniec pisania bo właśnie zaparzyła się zielona Japan Kokeicha i mogę podelektować się jej smakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *