Kupujemy herbatę

Przede wszystkim warto się zastanowić gdzie iść na herbaciane zakupy? Większość z nas robi to w sklepach spożywczych lub supermarketach. Jednak największy wybór i możliwość ocenienia suszu pod względem wyglądu i zapachu mamy w specjalistycznych sklepach, których pojawia się coraz więcej. Ceny są różne ale naprawdę warto wypić czasem nieco droższą herbatę i poznać jak smakuje ten wspaniały napój a nie sączyć coś co otrzymujemy z tanich „herbat” ekspresowych.

Jeśli decydujemy się na zakup herbaty ekspresowej to powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na markę, cenę i gatunek ale również na sposób pakowania. Suche liście herbaty są bardzo higroskopijne i bardzo łatwo łapią wilgoć oraz wszelkie możliwe zapachy. Dlatego kupując herbatę ekspresową (innych oczywiście też to dotyczy) zwróćmy uwagę na szczelność opakowania. Jeśli herbata jest zapakowana jedynie w tekturowe pudełko to lepiej nie bierzmy jej do domu. Już zwykła folia na pudełku zabezpiecza susz herbaciany przed wyłapywaniem innych zapachów. Oczywiście najlepsza jest szczelna puszka ale wówczas na pewno odczujemy to w cenie.

Jeśli kupujemy herbatę na wagę dobrze jest przed zakupem obejrzeć susz herbaciany. Im więcej w nim pyłu czy kawałków gałązek tym jakość herbaty gorsza. Dobrze jest również powąchać susz, zwłaszcza jeśli kupujemy herbaty aromatyzowane, herbata wiśniowa musi pachnieć wiśnią. Przy okazji będziemy mieć jakieś rozeznanie co do aromatu bo nie każdy może odpowiadać naszym upodobaniom smakowym i zapachowym. Kupując nowe i nieznane nam jeszcze herbaty dobrze jest robić to w małych ilościach bo prawdziwy smak i aromat poczujemy dopiero po przygotowaniu naparu.

Czy kupować przez internet? Można zaryzykować :) Sama już korzystałam z takiej formy i byłam zadowolona. W sieci jest wiele sklepów z herbatą a nawet można pokusić się o zakup na Allegro ale tu lepiej jest wybierać sparwdzonego sprzedawcę, zajmującego się sprzedażą wyłącznie herbaty. Zobacz herbaty oferowane na Allegro.

Jeśli już zaopatrzymy się w herbaty to pamiętajmy o właściwym przechowywaniu. Herbaty należy przechowywać w bardzo szczelnych opakowaniach, najlepsze są szklane lub porcelanowe. Ewentualnie mogą być metalowe puszki chociaż koneserzy herbaty odradzają bezpośredni kontakt suszu z metalem.

Małe podsumowanie – jeśli robimy herbaciane zakupy to nie róbmy tego „po drodze”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *