Ósmy Cud Świata

Ósmy cud świata to bardzo aromatyczny napój z wyraźnie brzoskwiniową nutą. W skład tej mieszanki wchodzą najlepsze, wysokogatunkowe herbaty takie jak zielona herbata China Sencha, Formosa Gunpowder, En Shi Yu Lu, Jade Rings, żółta herbata tea Huang Xiao, biała herbata Shou Mei oraz pestki granatu, kawałki jabłka, brzoskwini, kwiaty brzoskwini. Ciekawostką w tej mieszance jest Jade Rings, chińska zielona herbata której listki są ręcznie skręcane i suszone na bawełnianych lub konopnych niciach. Ta wspaniała zielona herbata będąca ucztą nie tylko dla podniebienia ale i dla oczu często jest wykorzystywana do przygotowywania aromatycznych mieszanek herbat.

Herbata Ósmy Cud Świata po zaparzeniu wodą o temperaturze ok. 80 stopni uzyskuje piękny złocisto – brzoskwiniowy kolor.

herbata

W zasadzie nie jestem zwolenniczką aromatyzowanych herbat jednak od czasu lubię uraczyć swoje podniebienie nieco innym smakiem. Ósmy Cud Świata to mieszanka warta spróbowania i na pewno będzie ona czasem gościem w mojej filiżance.

1 Response

  1. chrisapril napisał(a):

    Oooo ja też jestem amatorem dobrej herbatki :) Uwielbiam Senchę i Genmaichę. Tą drugą piję zamiast kawy bo mnie bardziej pobudza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *