Pasje

Pasja, czy jest potrzebna w życiu? Moim zdaniem tak i nie ma za bardzo znaczenia jaka ona jest. Nawet nie musi to być aż pasja, niech to będzie przynajmniej hobby ale niech coś będzie. Niech życie nie będzie puste, nudne, pozbawione sensu. Bo czy sensem życia mogą być tylko zwykłe codzienne obowiązki, praca która nie daje satysfakcji? Pasje powodują, ze te codzienne czynności nabierają sensu. Mogą być różne tak jak różni są ludzie, każdy może znaleźć swoją, w każdym drzemie tylko wystarczy ją znaleźć i obudzić. Każdy, zarówno człowiek pracujący jak i gospodyni domowa może ją mieć. To nie musi być zdobywanie najwyższych szczytów górskich, latanie na księżyc ale niech coś będzie bo każda jest ważna, każda jest godna uwagi i każda pomaga w codziennym życiu. To własna przystań, która nie zawiedzie jeśli będziemy ją pielęgnować.

Pasja nie wymaga poświęceń, których nie można spełnić. Pasja nie zrobi przykrości jaką może zrobić drugi człowiek. Może się coś nie udać ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby ponowić próbę. Z ludźmi to już nie zawsze jest takie proste.

Pasji można powierzyć tajemnice, człowiekowi… nie zawsze.

2 komentarze

  1. Gość: Ktos kto tu zaglada, aapw214.neoplus.adsl.tpnet.pl napisał(a):

    Oj z tym ostatnim zdaniem bym sie z tobą nie zgodziła . Uważam ze człowiekowi można powierzyć swoje tajemnice , tylko nie każdemu .Masz rację , mając pasje łatwiej żyć.J mogę swojej przyjaciółce podziękować, za to że właśnie pokazała mi jak znaleźć swoją pasje .

  2. an.naja napisał(a):

    pytanie hipotetyczne: a co zrobić gdy czyjąś pasją są inni ludzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *