Widgety

Prowadząc bloga często nachodzi nas ochota na jego uatrakcyjnienie. Czy to konieczne? Na pewno nie ale czasem pewne dodatki mogą go trochę urozmaicić. Widgety to darmowe dodatki na bloga (nie tylko). Wiele z nich na coś tam się przydaje ale spora część to jednak dodatki właściwie do niczego nie służące. Oto przykład


Po co wstawiać to na bloga? Trudno zakładać, że zaglądający wprost uwielbiają gasić i zapalać żarówki :)

Są jednak widgety coś nowego czy pomocnego wnoszące. Mogą to być różne zegary, chociaż na dobrą sprawę każdy internauta ma go zazwyczaj przed swoim nosem nie wchodząc na naszego bloga, mogą być mapy, kalendarze, liczniki odwiedzin i wiele, wiele innych. Licznik odwiedzin i to jeszcze najlepiej połączony z lokalizatorem naszych gości pozwala zobaczyć ile osób i skąd odwiedza bloga. To już jest jakaś niewielka informacja o poczytności pisanych przez nas treści.

Wśród wielu widgetów można znaleźć całą masę małych i prostych gierek ale czy aby na pewno nasi goście będą wpadać na naszego bloga żeby zagrać w Tetrisa lub Sudoku?

Jakimś uatrakcyjnieniem może być wstawienie widgetu prezentującego ciekawe filmy z serwisów typu YouTube lub wybrane utwory muzyczne, które przy pomocy takiego dodatku można od razu odsłuchać. Na moim blogu widoczny jest widet prezentujący moje próbki filmowe z serwisu Dailymotion.

Na pewno ciekawym i przydatnym widgtem jest kanał RSS prezentujący nowości na wybranej stronie internetowej, najlepiej własnej (cel typowo reklamowy).

Prawdę mówiąc jest tego tak ogromny wybór, że trudno je wszystkie opisywać. Dla zainteresowanych podaję linki do stron gdzie można obejrzeć widgety i skorzystać z nich wstawiając na swoją stronę czy bloga.

http://www.springwidgets.com
http://www.widgetbox.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *