Osobisty portal

Osobisty portal to nic innego jak strona na której umieszczamy wszystko to co chcemy zobaczyć czy przeczytać nie przekopując się przez dziesiątki stron. Wszystko ładnie poukładane w jednym miejscu i całkowicie za darmo. Otwierając po włączeniu komputera osobisty portal od razu mamy interesujące nas informacje takie jak wiadomości, pogoda, osobisty kalendarz, kanały RSS ulubionych portali i wiele, wiele innych ustawionych i wybranych zgodnie z potrzebami.
Przygotwanie osobistej strony nie zajmuje wiele czasu, chociaż trzeba przyznać, ze czasem bywa wciągające. Nie jest to trudne a bardzo przydatne. Dodatkowym atutem osobistej strony jest to, że będąc w dowolnym miejscu na świecie możemy mieć zawsze naszą stronę przy sobie, oczywiście pod warunkiem posiadania dostępu do netu :)

Z czego korzystać?

Na pierwszym miejscu polecam iGoogle. Rekomendować takiej firmy jak Google raczej nie muszę, warto mieć tam konto ze względu na inne liczne i całkowicie darmowe usługi jak poczta, album zdjęć, kalendarz, pakiet programów biurowych itp..
W iGoogle mamy do wyboru całą gamę skórek więc możemy dobrać nie tylko treść do swoich upodobań ale i wygląd. Google oferuje ogrom dodatków na osobistą stronę, począwszy od wiadomości poprzez RSSy, galerię zdjęć, humor, gry, notatnik, rozkład PKP, program telewizyjny, pogodę, pocztę, komunikator… oj długo można by jeszcze wymieniać :) skończywszy na osobistym gadżecie takim jak Mój codziennik czy odliczaniu dni do konkretnego wydarzenia.
Po przygotowaniu własnej strony wystarczy ustawić ją jako startową by codziennie mieć najświeższe wiadomości w jednym miejscu i to zaraz po włączeniu komputera, najlepiej przy porannej kawie. Dla miłośników GG ważna może być możliwość korzystania z komunikatora bezpośrednio na stronie iGoogle. Będąc u kogoś, kto nie ma zainstalowanego gadulca bez problemu możemy z niego korzystać.

igoogle

Drugim serwisem godnym polecenia jest Cafe News. Prawdę mówiąc wielu internautów znacznie wyżej ocenia „kawiarenkę” od usługi Google. Cafe news to również kanały informacyjne, podstrony, poczta, kalendarz, notatki, skórki a nawet radio. Wszystkie elementy można dowolnie dobierać i przestawiać.

cafe news

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *