Spacer

Letni okres sprzyja spacerom ale czasem zastanawiamy się jak zaplanować trasę. Może pomocne okażą się w tym Mapy Google? Od niedawna pojawiła się w nich możliwość wyszukiwania pieszych tras. Funkcja ta jest jak na razie w wersji beta czyli testowej ale na pewno warto się jej przyjrzeć. Aby znaleźć trasę należy wybrać zakładkę „Pokaż dojazd”, wpisać miejsce początkowe i końcowe, wybrać opcje poruszania się i gotowe.
W wyniku otrzymujemy propozycję trasy z uwzględnieniem długości i potrzebnego czasu. Czy czas jest podany w miarę dokładny nie sprawdzałam :) ale pewnie zależy to od naszych „chodów”. Oczywiście na mapie znajdziemy trasy głównie ulicami, znane miejscowym skróty nie będę uwzględnione na mapie. Być może na trasie napotkamy też drogi bez chodników, niestety tego Google nie uwzględnia.
Czasem jednak jadąc do nieznanego miasta możemy być przygotowani na poszukiwanie konkretnego miejsca mając przy sobie wydrukowana mapkę z dokładnym opisem dojścia, To na prawdę może być bardzo pomocne i pozwoli zaoszczędzić trochę czasu na poszukiwania.
Tak wygląda opis trasy umieszczony obok mapy.

mapy google

1 Response

  1. Gość: basja, 240-mel-15.acn.waw.pl napisał(a):

    wiesz Danusiu, sprawdziłam drogę do i z pracy – wszystko się zgadza:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *