Postrach prasy?

Jak można przeczytać w Dzienniku Internautów a co najważniejsze zobaczyć w internecie, Google właśnie oddało w ręce polskich internautów usługę Google News. Czyli na dobra sprawę mamy teraz wiadomości z ponad 300 źródeł w jednym miejscu. Zawsze mówiłam, że wolę sobie sama wybierać informacje niż być zdaną na telewizyjną papkę i oglądać ciurkiem wszystko to co mi zostanie podane. W Google News sami wybieramy sobie jakie wiadomości mają do nas docierać. Jeśli interesują mnie wiadomości z kraju i sportowe takie sobie ustawiam.

google news

„Serwis Google News działa na bazie wyszukiwarki Google – gromadzi znalezione w internecie informacje, tworzy ich indeks i wyświetla użytkownikom wyniki wyszukiwania w postaci nagłówków i krótkich fragmentów wiadomości. Po kliknięciu wybranego nagłówka internauci zostają przeniesieni bezpośrednio na witrynę danego wydawcy.

Polska wersja Google News agreguje wiadomości z ponad 300 polskojęzycznych źródeł. Materiały na ten sam temat są umieszczane w jednej „grupie wiadomości” podzielonej na 7 sekcji: Najważniejsze artykuły, Świat, Polska, Gospodarka, Nauka/technika, Sport, Rozrywka. Wiadomości emitowane w Google News można także subskrybować poprzez w postaci źródeł RSS/Atom.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *