Blogowe zmiany

Dopiero co dodałam nową kategorie do bloga a już dzisiaj z tego się wycofuje Doszłam do wniosku, że to będzie zaśmiecający nadmiar. Przecież mogę zabawny tekst czy filmik dodać w notkach gospodyni. A że pośmiać się czasem trzeba to prawda i na pewno od czasu do czasu coś tu trafi.

Pozostałych nowości nie ruszam. Mam zamiar pisać więcej o tworzeniu blogów, pokazywać ciekawe dodatki, nowinki itp. Myślę, że dla tych bardziej początkujących będą takie informacje przydatne. Na pewno będzie mniej notek herbacianych a to z powodu nowej strony internetowej czarherbaty.pl, którą za moja namową stworzył mój mąż. Pisząc o swoich smakowych wrażeniach będę to raczej umieszczać właśnie tam.

Na blogu pojawiła się również możliwość oceniania notek i wszystkich czytelników zapraszam go „gwiazdkowania”.

Prawdę mówiąc kilka dni temu myślałam całkiem poważnie o przeniesieniu się na Bloggera. Jest tam więcej możliwości i chyba wszystko bardziej przejrzyste? A może mi się wydaje? Niestety Blox nie umożliwia eksportu notek na inny system blogowy i mogłam jedynie zakładać bloga od początku a trochę szkoda poprzednich wpisów. Czytając zapowiedzi Bloxa można oczekiwać kolejnych zmian i chyba na dobre? Tak mocno rozbudowany system blogowy powinien moim zdaniem bardziej dbać o swoich użytkowników. No ale nie ma co narzekać i tak jest tu lepiej niż na innych polskich serwisach oferujących bezpłatne zakładanie blogów. Pewnie, że można robić zmiany na własną rękę lub korzystać z podpowiedzi biegłych w tym temacie (eksperymenty informatyczne) ale czy nie mogłoby to funkcjonować już bezpośrednio w Bloxie? Na przykład zwijane archiwum. Jeśli ktoś pisze bloga bardzo długo to robi się z archiwum niezły słupek. Nie lepiej to zwinąć?

Nie ma co marudzić i rozpisywać się nad tym czego nie ma. Trzeba mieć nadzieję, że i tu pójdzie ku lepszemu a póki co… filiżanka dobrej herbaty z… kawałkiem upieczonego dzisiaj ciasta.

3 komentarze

 1. klara607 napisał(a):

  Bardzo się cieszę, że podjęłaś właśnie taką decyzje i że zostajesz na starych śmieciach. Ja ze wszystkich rzeczy których uczysz nowicjuszy bardzo się cieszę, bo bloga zakładała mi córka i sama dużo rzeczy nie umiem a chętnie się nauczę:)

 2. ols napisał(a):

  Pójdzie ku lepszemu – ciągle nad tym pracujemy. Bardzo zależy nam na opiniach, napisz czego oczekujesz od Swojego Idealnego Serwisu Blogowego, być może podsuniesz nam jakiś świetny pomysł.
  pozdrawiam!

 3. deni58 napisał(a):

  Już się cieszę na zmiany :) Na prawdę dobrze by było gdyby pewne istniejące już usprawnienia jak na przykład zwijane archiwum były dostępne z Bloxa a nie z innych stron. Z moich obserwacji wynika, ze spora grupa blogerów a dokładniej blogerek ma problemy z umieszczaniem dodatków poprzez wstawianie kodów na tej zasadzie jak jest teraz. Jedno okienko z kodem html to czasem zbyt skomplikowane :) Łatwiej wstawiać takie elementy oddzielnie czyli mniej więcej tak jak to jest rozwiązane w Bloggerze. Wiem, że może nie chcecie kopiować pomysłów ale może jakoś ciut inaczej a jednak łatwiej?
  Wiadomo, że blogi piszą nie tylko zaawansowani internauci. Coraz więcej osób w dojrzałym wieku korzysta z dobrodziejstw internetu. Może warto o nich też pomyśleć? To często jest dla nich jedyne okienko na świat a chcą nie tylko czytać ale tez dzielić się swoimi myślami, często bardzo cennymi. Prowadząc serwis http://www.abcgospodyni.pl wiem, że nternauci ( właściwe internautki) palą się do nowości :) tylko trudno im nauczyć się wszystkiego od razu a już o html-u to mało kto coś wie. Czyli w pierwszej kolejności stawiałbym na ułatwienie a co do pomysłu? Hmm… w tej chwili nie bardzo mam ale pomyślę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *