Klimakterium

Wróciłam wczoraj z Warszawy z lekko obolałą przeponą a to za sprawą wyjścia do teatru. Razem z przyjaciółką do której pojechałam wybrałyśmy się do teatru Rampa na spektakl Elżbiety Jodłowskiej „Klimakterium”. Niewielka sala wypełniona była po brzegi i nie ma się czemu dziwić bo bilety już od początku grania przedstawienia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Co do samego spektaklu… najprościej skomentować można tak – dobrze ponad dwie godziny śmiechu do łez. Problemy kobiet w okresie klimakterium pokazane z dużą dawka humoru poprzez rewelacyjne teksty i piosenki.

Myślę, że powinny to obejrzeć wszystkie kobiety i nie koniecznie tylko te zbliżające się czy przechodzące klimakterium. Zapewne te z kobiet, które czasem same dziwią się swoim odczuciom w tym okresie odnajdzie tam siebie co pozwoli im upewnić się, że nie są jakimiś dziwolągami, że to nie tylko one mają takie problemy, że jest nas więcej. Te same kobiety dzięki sztuce zobaczą siebie w lepszym świetle i być może ułatwi im to przejść okres zmian, zwłaszcza że aktorki w zabawny sposób podpowiadają jak radzić sobie z niektórymi problemami.

Spektakl z całą pewnością powinni obejrzeć również panowie chociaż niektóre teksty mogą ich troszkę nawet urazić (porównanie do wyrostka robaczkowego) ale jeśli mają poczucie humoru to powinni zrozumieć że całe przedstawienie ma satyryczne podejście zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. Co powinny czuć blondynki? Jednym słowem śmiech to doskonałe lekarstwo i nie należy od niego stronić zwłaszcza, że nie ma efektów ubocznych.

Elżbieta Jodłowska napisała: „Jesteśmy pierwszym pokoleniem kobiet, które wkraczają w wiek menopauzalny, mając w ręku wszelkie potrzebne informacje pozwalająca przeżyć kryzys wieku średniego i menopauzę inaczej niż nasze matki. Niewykorzystanie tego byłoby głupotą. Kobiety nie dajcie się.”

1 Response

  1. hanula1950 napisał(a):

    Znam to, znam. Buziaki ślę i miłego dnia życze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *