Muzicons

Zupełnie przypadkiem trafiłam na stronę Muzicons dzięki której można wstawić na bloga czy forum dyskusyjne niewielki a wręcz miniaturowy odtwarzacz muzyczny. Stworzenie tego widżetu jest banalnie proste. Poniżej zrzut ekranu:

muzicons

1. Wybieramy ikonkę, którą chcemy umieścić na odtwarzaczu. Mamy do wyboru trzy grupy obrazków, które wybieramy po kliknięciu w rozwijaną listę obok napisu „theme”

2. Wybieramy plik muzyczny z dysku naszego komputera.

3. Zaznaczamy wygląd odtwarzacza. W pierwszym jest możliwość dodania krótkiego napisu (max 12 znaków)

4. Wybieramy kolor tła.

Gdy już wszystko zaznaczymy po prawej stronie widzimy ostateczny efekt. Znajdują się tam również kody do skopiowania (kopiują się same po kliknięciu). „Html-code” należy wstawiać na blogi i strony internetowe, „bb-code” na fora dyskusyjne obsługujące Flash.

W przypadku kodu na forum pojawia się jednak błąd. Nie wiem jak na innych forach dyskusyjnych ale na moim to nie działa i konieczna jest modyfikacja. Tak wygląda kod oryginalny:

[flash=135,30,http://muzicons.com/musicon3.swf?&nomuz=muzicon%20unavailable&site=http://muzicons.com/&icon_pic=7.png&music_file=AXsGfkQE&bg_color=800000&type_of_clip=simple_text&text_color=FFFFFF&text_message=Hmmmm…]

Tak wygląda poprawny kod:

[flash=135,30]http://muzicons.com/musicon3.swf?&nomuz=muzicon%20unavailable&site=http://muzicons.com/&icon_pic=7.png&music_file=AXsGfkQE&bg_color=800000&type_of_clip=simple_text&text_color=FFFFFF&text_message=Hmmmm…[/flash]

Jak najprościej zmodyfikować kod? Zasada wklejania jest taka:

{flash=szerokość, wysokość]http://url[/flash]

url” zaznaczyłam kolorem dla łatwiejszego jego pokazania.

Szerokość i wysokość jest dość istotna bo zależy od tego wielkość wyświetlanego odtwarzacza. Obawiam się, że zbyt wielkie rozmiary mogą nie być akceptowane przez adminów for :) ja przynajmniej nie akceptuję takich rzeczy. Optymalny i dobrze widoczny będzie w wymiarach zbliżonych do „150,50”.

Na koniec oczywiście przykład:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *