Wideo czat w Gmailu

Coraz częściej korzystamy z dobrodziejstw internetu w postaci rozmów na żywo i to nie tylko głosowych ale i wideo. W Polsce i chyba nie tylko najczęściej korzystamy ze Skype ale inne firmy również działają na tym polu. W ostatnich dniach Google uruchomiło dodatkową funkcje w Gmailu, rozmowy wideo. Oczywiście nie omieszkałam przetestować :) Po pobraniu niewielkiego dodatki ze strony http://mail.google.com/videochat?hl=pl można rozpoczynać pogaduszki.wideo czat

Moje wrażenia? Niezwykle prosta obsługa, piszę o tym ponieważ wiem, że osoby nieco starsze i mające mały kontakt z komputerem miewają czasem problemy z obsługą Skype. Tu właściwe nic nie trzeba ustawiać, po prostu rozmawiać. Jakość rozmowy testowej była całkiem dobra, dźwięk dochodził czysty i wyraźny a jakość obrazu była zupełnie porównywalna ze Skype. Można przełączyć się na widok pełnoekranowy lub wydzielić okienko czatu, dowolnie zmieniać jego rozmiar i pozycję na ekranie. Jeśli nie ma kamery, można korzystać z samych rozmów głosowych lub nawiązać jednostronne połączenie wideo.

Czasem można skorzystać, zwłaszcza jeśli często korzysta się z poczty w Google ale obawiam się, że mimo wszystko Skype nie powinien się czuć zagrożony :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *