Kwiat kobiecości

Kwiatkobiecości.pl to witryna internetowa kobiecej organizacji Stowarzyszenie Kwiat Kobiecości, to miejsce, która każda z nas powinna odwiedzić i co najważniejsze, na odwiedzinach nie powinno się kończyć. Nikt nie zadba o nasze zdrowie, żadna organizacja czy stowarzyszenie, do należy do nas samych ale w takich miejscach jak to możemy znaleźć pomoc i cenne informacje.

Na swoich stronach internetowych założycielki piszą:

„Ogólnopolska Organizacja na rzecz walki z rakiem szyjki macicy (RSM) jest inicjatywą kobiet, które stoczyły walkę z tą chorobą i wygrały. Nasz sukces oraz nasze przeżycia mogą pomóc Tobie lub bliskim Ci kobietom.

Naszą misją jest pomoc każdej kobiecie, która zmaga się z RSM oraz tym, które mogą być nim zagrożone. Stawiamy na profilaktykę, edukację, dostęp do informacji i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia. Będziemy dążyć do tego by jak najwięcej mówiło się i pisało o zagrożeniach związanych z RSM. Najwyższy czas by zacząć działać razem!

Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera pięć Polek. Jesteśmy po to by walczyć o każdą z nich!”

Przerażające jest to jak wiele kobiet zaniedbuje profilaktykę, nie robi badań cytologicznych nie mówiąc już u wizycie u ginekologa. Wystarczy porozmawiać w szerszym gronie kobiet i zapytać kiedy każda z niech robiła ostatnio badanie cytologiczne. Odpowiedzi mogą nas bardzo zaskoczyć.  Czy na prawdę tak bardzo jest im obojętny ich stan zdrowia czy to może jakieś psychiczne opory powstrzymują je przed wizytą u lekarza czy pójściem na badanie? Rozumiem, ze w środowiskach wiejskich o nieco (nie obrażając nikogo) zacofanych poglądach jest takie podejście do tematu ale wśród kobiet inteligentnych, wykształconych?
Myślę, że tematem powinna się również zainteresować męska część społeczeństwa, w jakimś stopniu ich to też dotyczy. Jestem ciekawa czy wielu jest takich mężów pytających swoją żonę o to czy robiła badania, czy była u ginekologa? Panowie nie bądźcie obojętni, Wasze zainteresowanie będzie tylko objawem troski o partnerki.

Gorąco polecam wizytę na stronie Kwiatkobiecości.pl zarówno Paniom jak Panom.

2 komentarze

  1. Gość: Monoekann, 88-109-247-242.dynamic.dsl.as9105.com napisał(a):

    wszystko fajnie, tylko co odnosnik do tego artykulu robi w dziale technologie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *