Niech Cię oczaruje

Podczas tradycyjnego rytuału parzenia i podawania herbaty Chińczycy nalewają ją tylko do połowy wysokości czarki. Dlaczego? Resztę wolnego miejsca wypełnia przyjaźń i inne pozytywne uczucia. Czy myśląc w ten sposób herbata nie smakuje nam lepiej?

Kilka miesięcy temu zaistniał w Internecie portal CzarHerbaty.pl, którego jestem współautorką. W zamierzeniach ma charakter portalu społecznościowego, tworzonego przez internautów, tj.: zwykłych ludzi lubiących herbatę i chcących podzielić się z innymi swoimi wrażeniami smakowymi z degustacji różnych jej gatunków, swoją wiedzą na temat herbaty, a także wspomnieniami i ciekawymi historiami, które się przydarzyły, a o których najlepiej opowiedzieć przy filiżance herbaty.

Na stronie prezentowane są ciekawe artykuły o historii i tradycji picia herbaty, o jej rodzajach i gatunkach, właściwościach zdrowotnych, sposobach parzenia i niezbędnych w tym celu akcesoriach.

Można tu znaleźć wiele porad i przepisów, a także linki do ciekawych stron internetowych, tematycznie związanych z herbatą, linki do sklepów internetowych, herbaciarni oraz producentów i dystrybutorów herbaty.

Portal na pewno zainteresuje wszystkich tych, którzy lubią delektować się filiżanką dobrej herbaty. W dzisiejszym zabieganym świecie warto zatrzymać się na chwilę, odpocząć trzymając w dłoniach czarkę czy kubek aromatycznego napoju, przy dobrej muzyce i w dobrym towarzystwie.

Jak napisał kiedyś T’ien Yiheng: „Herbatę się pija, by zapomnieć o hałasie świata.” a Jeremi Przybora śpiewał: „Bo póki, póki ciebie nam pić, póty jak w niebie, jak w niebie nam żyć, herbatko! …. Ach po co, po co, po co nam żyć, kiedy nie będzie wolno nam pić herbatki, herbatki…”

Zapraszam na www.czarherbaty.pl – niech Cię oczaruje. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *