Pobaw się fotką

Zabawy ze zdjęciami ciąg dalszy, tym razem zabawne efekty i ramki. Wchodzimy na stronę LoonaPix i od razu widzimy zestaw efektów. Obok każdego z nich są zaprezentowana niewielkie przykłady, które dość dobrze obrazują nam końcowe efekty przeróbki zdjęć. Oczywiście nie muszę chyba pisać, że w pierwszej kolejności konieczne jest przesłanie wybranego zdjęcia z dysku komputera? Kilka słów o każdym z efektów.

LoonaPic Effect – tu ponownie mamy podgląd efektów po prawej stronie, możemy wybraną fotkę umieścić na przykład na płocie, w starym telewizorze, czy gazecie, możliwości jest bardzo dużo i wszystko zależy od naszych potrzeb. Jest to coś podobnego do  „Wstaw się”. Załadowane zdjęcie kadrujemy, zaznaczamy kliknięciem wybraną scenerię a następnie „Create”.

Efekt końcowy może być na przykład taki:

efekt fotoFace Effect – tu pojawił się problem z wykorzystaniem kociego pyszczka ale może jednak uda się coś zmontować? Tworzenie fotomontaży jest zupełnie podobne jak wyżej więc pozwolę sobie jedynie pokazać przykład:

 fotoBardzo mroczny obrazek, czy nie pasuje do czarnego kota?

Photo Frames – jak sama nazwa wskazuje możemy w tym miejscu dodać do zdjęcia ozdobne ramki. W ten sposób Luna otrzymała wiosenną oprawę, prawda że ładnie wygląda?

efekt fotoPhoto Trim – to nic innego jak wycinanie fragmentu zdjęcia ale w dość ciekawych kształtach. Czasem może to być przydatne w tworzeniu elektronicznych albumów typu scrapbook. Po wybraniu kształtu, dopasowaniu zdjęcia wystarczy kliknąć Save. Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że wszystkie obrazki możemy zapisywać w różnych rozmiarach.

A efekt wycięcia…

efekt foto

3 komentarze

  1. Gość: Darek, aaqw53.neoplus.adsl.tpnet.pl napisał(a):

    To jest właśnie piękne, że z fotografią można robić wszystko, co nam się podoba ;-) W ciągu 5 minut możemy stać na dachu Emipre State Buldings.

  2. Gość: dusia, dln5.neoplus.adsl.tpnet.pl napisał(a):

    Świetne to jest , prosto i ładnie można zrobić albumik ze zdjęciami , często korzystam z tego co pokazujesz na blogu, ale ten programik podoba mi się wyjątkowo

  3. 52malina napisał(a):

    Mnie też się podoba, zaraz się pobawię, cha!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *