Rozmowy mniej i bardziej poważne

Prowadziłam jeszcze do niedawna forum dyskusyjne i chyba teraz mając jakiś niedosyt zaczęłam zaglądać na inne. Jedne bardziej rozbudowane, drugie mniej ale dość podobne do siebie. Wczoraj z ciekawości weszłam na jedno z bardziej znanych babskich i nie tylko for dyskusyjnych, którego nazwy nie podam. Ponad 300 tys. użytkowników, 11 milionów wiadomości!!! Pomyślałam, wejść tam i włączyć się w rozmowy chyba jest bardzo trudno? Przysiadłam z kubkiem herbaty i zaczęłam przeglądać, to forum akurat nie należy do zamkniętych dla oczu niezarejestrowanych. Trafiłam na wyjątkowo interesujący dział z wyliczankami, piszą tam babeczki dzień dobry, dobranoc, co jedzą, co widzą, co w danej chwili myślą a nawet jest lista obecności jak w szkole. Cholerka można się duchowo odmłodzić :))) Nie wiem tylko dlaczego nie ma tematu „czy była dzisiaj kupka?”, przecież to jest bardzo ważne.

Pomijając już fakt, że takie wyliczanki są nikomu (chyba) nie potrzebne, po co pisać w oddzielnym temacie „witam” a w drugim obok „jestem”? Zwracam uwagę na wyjątkowo „rozbudowane” posty w tych tematach. Na dobrą sprawę można by wstawić emotkę machającą łapką. Rozumiem, że to w celach rozrywkowych bo przecież nie można stale dyskutować tylko na poważne tematy ale… czy to można nazwać rozrywką?

Momentalnie zniechęciło mnie to do tego forum, przebijać się przez tysiące pojedynczych i nic nie wnoszących słów żeby poznać choć po części użytkowników? Eee… nie dla mnie.

Pamiętam jak jeszcze niedawno walczyłam z tym na moim forum i pewnie nie jedna osoba miała mi to za złe. Dla mnie to jest zwykła strata czasu, przewijać i przewijać rolką stronę, żeby na końcu znaleźć coś konkretnego. Aż w końcu gdzieś dalej czytam wpis – „o rety, już 14-ta a ja nie mam obiadu, co zrobić żeby ten czas tak szybko nie uciekał? ” Ano podnieść szanowne cztery litery :) i go zrobić zamiast użalać się nad uciekającym czasem i wklejać bez sensu kolorowe emotki.

Wydaje mi się, że takie bzdurne wątki zazwyczaj pojawiają się na forach ogólnych, wielotematycznych, gdzie pisze się czasem o czymś konkretnym ale często też właśnie o niczym. Chyba jednak fora o określonej tematyce są ciekawsze i takich najlepiej szukać jeśli już przyjdzie nam ochota na sieciowe rozmowy. No chyba, że ktoś akurat lubi rozmowy o niczym :) ale takich miejsc jest pod dostatkiem. Znacznie trudniej znaleźć nieco ciekawsze.

3 komentarze

 1. Gość: Darek, axg212.neoplus.adsl.tpnet.pl napisał(a):

  Fora tematyczne aktualnie (nie mówię o wszystkich forach!) to miejsce do:
  1. Obrażenia innych.
  2. Nabijania sobie postów.

 2. Gość: Latarnik, hia114.internetdsl.tpnet.pl napisał(a):

  Ja administruję forum mojego miasta i też mam podobne problemy. Ludzie wolą pisać o pierdołach typu „Co słychać?’ i takie tam niż na konkretne tematy. Takie czasy…

 3. zen.ona napisał(a):

  Faktycznie fora o wąskim zakresie tematu są ciekawsze. Mi znowuż zdarza się trafić często na fora już po okresie ich świetności i czytam tylko na westchnienia, że kiedyś było inaczej;):)
  pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *