Znajdą Cię wszyscy

Jakiś czas temu sporo można było przeczytać w necie wiadomości o kolejnym serwisie społecznościowym bliziutko.pl Kolejny portal w stylu NK z tą różnicą, że tu nawiązujemy kontakty z osobami mieszkającymi czy pracującymi w pobliżu.

Wiem, wiem, moja notka na ten temat może wydawać się nieco spóźniona bo wszyscy pisali o tym zgodnym chórem wcześniej. Najczęściej były to jednak hymny pochwalne lub zwykłe przedruki informacji prasowych, oczywiście gorąco zachwalające serwis. Żeby nie powtarzać tego co już inni napisali jedynie zacytuje króciutki opis:

„Bliziutko.pl to wyjątkowe miejsce w Internecie, gdzie poznają się sąsiedzi, znajomi i nieznajomi, których łączy wspólna okolica i wspólne tematy. W serwisie masz bliziutko jak nigdy dotąd do koleżanek i kolegów z pracy, sąsiadów z bloku, przyjaciół z klasy.

Serwis nie jest zwykłym lokalizatorem, jest czymś znacznie więcej. Bliziutko.pl zawsze dobrze Cię ustawi – w zależności, jaką wpiszesz swoją aktualną lokalizację, serwis pokaże Ci, do kogo masz bliziutko. Mamy nadzieję, że nowy polski serwis społecznościowy dostarczy Ci wiele radości, przyjemnych spotkań, a także praktycznych podpowiedzi.

Bliziutko.pl umożliwia tworzenie grup tematycznych, pisanie bloga, wymianę zdjęć.”

Mniej więcej wiadomo o co chodzi. Niby fajny pomysł, zwłaszcza kiedy w realnym świecie często gęsto nie znamy nawet sąsiadów z bloku. Tylko czy nie skończy się tak jak ma to miejsce w wielu przypadkach na NK, że ludzie pozakładają konta, pozbierają kontakty i przestaną z tego korzystać? Do tego dojdzie jeszcze spora grupa osób, która po czasie ocknie się, że nie zawsze warto podawać do publicznej wiadomości swoje dane, jak na przykład adres zamieszkania. Moim zdaniem nie warto bo czasem ci którzy wydają się być OK potrafią pokazać kim naprawdę są. Niedawno sama tego doświadczyłam.

Jeśli jednak ktoś nie ma nic przeciwko temu aby być zlokalizowanym przez lokalnych „ziomali” to tylko korzystać bo serwis jest całkiem przyjemny dla oka :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *