DrPic – darmowa edycja zdjęć

Dzisiaj kilka słów o kolejnym darmowym edytorze zdjęć online – DrPic.

Narzędzie bardzo proste w obsłudze pozwalające na podstawową obróbkę zdjęć, skalowanie, obracanie, poprawa kontrastu, wycinanie fragmentów. Poza tym znajdziemy tam kilka nieco bardziej artystycznych efektów typu obraz olejny czy malowanie pędzlem oraz możliwość dodawania napisów.

edytor zdjęć

Efekt końcowy możemy zapisać na dysku komputera w wybranym rozszerzeniu (JPG, BMP, GIF, PNG) a jeśli potrzebujemy link do zdjęcia możemy skorzystać z funkcji „Save to Web” i po chwili wyświetla nam się gotowy do wykorzystania link.

9 komentarzy

 1. Gość: m-a, staticline10554.toya.net.pl napisał(a):

  jak w photoshopie doprawdy ;)

 2. Oj ubogo, bardzo ubogo… Spodziewałem się chociaż jakiś zaawansowanych zastosowań GIMP-a lub innego zaawansowanego (i darmowego) programu, a tu jakiś sofcik, którego możliwości są bliskie zera.

 3. Oczywiście, że narzędzie bardzo ubogie ale wielu osobom wystarcza. Nie każdy do poprawienia jednego czy kilku zdjęć zaraz instaluje na kompie program :) Znam wiele osób, które nie potrafią sobie poradzić nawet z prostym zmniejszeniem zdjęć i nie wyobrażam sobie aby zabierały się za profesjonalny program graficzny czy nawet za Gimpa. Nie wszyscy użytkownicy komputerów i netu są alfą i omegą grafiki komputerowej :) i nie rozumiem dlaczego mniema się, że jak już siedzi przy kompie to musi wszystko umieć a jak nie potrafi to… no co? Kobiety do garów a mężczyźni na fotel z pilotem od telewizora??

 4. Gość: , chello089075002180.chello.pl napisał(a):

  @deni58 (…) profesjonalny program graficzny czy nawet za Gimpa.
  No tak, przecież dla wszystkich jest jasne, że Gimp to Linuksowy odpowiednik Painta.

 5. Gość: , dynamic-78-8-132-213.ssp.dialog.net.pl napisał(a):

  Lepiej sprawdzcie Sumo Paint!
  http://www.sumo.fi/

 6. @deni58
  Tylko, że na stronie głównej Gazeta.pl widnieje jak byk „Przerób zdjęcia jak w photoshopie deni.blox.pl”
  i nie rozumiem dlaczego mniema się, że jak już siedzi przy kompie to musi wszystko umieć a jak nie potrafi to… no co? to się wchodzi na coś w stylu gimpuj.info, czyta tutoriale i próbuje potem samemu coś zrobić. Może da się napisać ładną poradę, którą ktoś wykorzysta? Zawsze lepiej stracić czas na naukę niż na gary:)
  Najlepsze blogi to takie w stylu notatek-ściąg, z których można skorzystać, a nie tylko obejrzeć kilka linijek tekstu + screena.
  Życzę powodzenie w rozwoju umiejętności!

  P.S.
  Paint =~ (na Linuksie) xpaint, kolourpaint
  Photoshop =~ (na Linuksie) właśnie GIMP lub CinePaint
  ——————————————
  wkupiesila.blogspot.com

 7. Gość: Photoshop, evdo-78-30-90-192.subscribers.sferia.net napisał(a):

  Gazeto!!!!
  Tytuł zachęca do czytania – ale po przeczytaniu traci się szacunek do Ciebie Gazeto.
  Popraw się gazeto – taki mam apel.

 8. Kwahoo jak najbardziej popieram edukację :) sama w przeciągu kilku lat nauczyłam się wiele korzystając między innymi z porad internautów i chwała im za to że to czynią :) Tego narzędzia nie opisywałam dokładnie bo wydawało mi się, że jest zbyt proste :) ale na prawdę niektórym wystarcza.
  Co do tytułu w gazecie… nie miałam nawet pojęcia, ze był taki a nie inny. Ja takiego bym nie dała :)

 9. Wygląda na to że niepotrzebnie marudziłem:)
  Co do tytułu – takie są uroki pisania na blogach zależnych od portali. Stykają się tu dwa sprzeczne interesy: portal chce wygenerować maksymalną ilość kliknięć i odsłon (nie licząc się z opinią czytających), bloger pewnie wolałby grono stałych czytelników – a takie kwiatki, jak ten z tytułem, tylko mogą ich odstraszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *