Kanał RSS na blogu

Nie wyobrażam sobie sprawdzania wiadomości w sieci bez RSS-ów. Przekopywanie się przez całe strony zajmuje na prawdę za dużo czasu, lepiej poświecić go na coś innego. Wiem, że wiele osób nie bardzo się orientuje co to jest i do czego służy, a szkoda. Wszystkich chcących się dowiedzieć odsyłam do netu :) na przykład na stronę www.rssy.pl

Nie miałam zamiaru pisać dzisiaj o samych kanałach informacyjnych, więc pozwolę sobie od razu przejść do rzeczy, czyli do wstawiania ich na stronę internetową lub bloga. Po co? Można wykorzystać to jako załatanie pustej dziury na blogu :) ale można też w ten sposób polecić swoim czytelnikom jakieś artykuły. Dlaczego nie zareklamować trochę tego co się czyta lub pisze?

W moim blogu po lewej stronie widoczne są dwie takie wstawki. Zostały przygotowane na stronie www.feedsweep.com

Nie ma potrzeby zakładania konta, choć można. Mamy do wyboru dwie wersje, prostą – Basic Editor i zaawansowaną – Advanced Editor. Gdy zdecydujemy się na uproszczoną wystarczy podać jedynie adres kanału, maksymalną ilość wiadomości, ustalić szerokość wstawki, podać co ma być wyświetlane (tytuł, nagłówki, treść, data). Następnie mamy do wyboru kilkanaście skórek kolorystycznych i właściwe to wszystko. Klikamy Get Code i już możemy wstawiać kod na stronę lub bloga.

Jednak aby bardziej dopasować wklejkę do swojego szablonu radzę skorzystać z bardziej zaawansowanej opcji. W tej wersji istnieje możliwość bardzo dokładnego ustawienia kolorów tła, kroju i wielkości czcionek.

Na koniec warto zwrócić uwagę na możliwość wstawienia wiadomości z kliku kanałów jednocześnie, maksimum pięciu.

feedsweep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *