Nowa funkcja GG

Właśnie przeczytałam w DI o nowej wersji komunikatora GG. Dobrze, że się rozwija bo jak to mówią kto nie idzie na przód cofa się ale… Poza poprawą stabilności i poprawką jakiś błędów została dodana nowa funkcja – GG Live. Pozwolę sobie zacytować słowa jakie wypowiedział rzecznik prasowy GG Network Jarosław Rybus – „Chodzi o to, że są osoby które mają np. 200 kontaktów i zamiast wszystkim wysyłać wiadomość osobno, mogą wykorzystać to narzędzie”.

Faktycznie mogą wykorzystać, oby tylko nie wykorzystywali tego do rozsyłania łańcuszków i spamów! Na prawdę bardzo wygodne narzędzie. Przyznaje się, że nie korzystam z GG i nie miałam rozeznania czy istnieje w nim możliwość blokowania wiadomości od osób spoza listy ale popytałam tych co mają (zaskoczeni że tak można!) i okazało się że można. Całe szczęście, pozostaje tylko liczyć na to, że znajomi nie będą spamować :)

GG Live ma też rozsyłać wiadomości do osób, których my co prawda nie mamy ale one mają nas na swojej liście. Hmm, chyba nie chciałabym aby to co mam do napisania osobom z mojej listy leciało do każdego kto mnie ma u siebie?

Korzystam z Tlena gdzie bez specjalnych dodatków mogę zaznaczyć wybrane osoby lub wszystkie i wysłać im wiadomość. Wygodne, proste i od bardzo dawna funkcjonujące. Zresztą z tego co pamiętam w GG kiedyś też była taka możliwość, czyżby ostatnio jej nie było? Może powinnam najpierw obejrzeć nową wersje GG a potem ją krytykować? Chyba jednak nie będę tego robić bo stary poczciwy Tlen (szkoda, że ostatnio trochę mało aktualizowany) wystarcza mi. Sporo dobrego słyszę a właściwe czytam o AQQ (bardzo prężnie rozwijany), może przetestować? Z tego co wiem nie ma w nim podglądu przez kamerki, szkoda bo fajnie się stuka w klawisze jednocześnie widząc rozmówcę. Jeśli już rozmowa z pełnym audio – wideo to tylko Skype, oczywiście w wersji darmowej, zwłaszcza po ostatniej „cichej” podwyżce opłat.

GG rozwija się, powstają nowe produkty ale jakoś nie spieszno mi do korzystania z nich. Jednym, z którego czasem korzystam jest Blip, polski odpowiednik Twittera. Czy będę korzystać z niego długo? Nie mam pewności bo w zasadzie tak bardzo nie jest mi potrzebny. Najświeższe wiadomości mam z kanałów RSS a prywatne? Jak ważne to i tak dojdą do mnie bez Blipa. :)

6 komentarzy

 1. Dobrze robisz unikając GG. Ten komunikator (a właściwie protokół) jest praktycznie wadliwy pod każdym względem.
  BARDZO polecam przeczytanie minio.komunikatory.pl/teksty/not-a-number.html
  Tymczasem AQQ2 jest komunikatorem Jabbera (tak jak Spik, GoogleTalk, Psi, Gajim itd.) co oznacza, że ma nieporównywalnie większe możliwości i poziom bezpieczeństwa. Do tego są transporty do innych protokołów: od GG i Tlena po MSN i ICQ…
  Gwoli ścisłości: Tlen też opiera się o Jabbera, ale został umyślnie zablokowany tak, aby nie mógł się komunikować z innymi serwerami. Czyli jego używanie jest też niezbyt sensowne.
  Nic mnie tak nie bawi jak ludzie oglądający codziennie spam i reklamy w GG albo płacący za jego mobilną wersję. Pierwszy problem rozwiązuje właśnie np. AQQ2, a drugi np. Bombus, czyli klient Jabbera na komórkę.

 2. Jeśli chodzi o Tlena, dla mnie ma wszystko to co jest mi potrzebne bo większość znajomych i tak (niestety) korzysta z GG choć są wyjątki :)

 3. A ma (Tlen) powiadamianie o komponowaniu odpowiedzi?

  Jak dla mnie, używającego Jabbera (kwahoo@jabberpl.org), Tlen jest najbardziej upierdliwym komunikatorem. Próbują, za wszelką cenę banować połączenia z transportów Jabbera – nie ma tu żadnego problemu technicznego, jest tylko zła wola o2. Nawet GG nie jest takie wredne i z użyszkodnikami tego komunikatora mogę swobodnie rozmawiać, a z tlenowcami nie bardzo.
  Będę więc dalej uważał, że Tlen jest be.
  Jeszcze coś, zamiast „oryginalnego” Gadu-Gadu można używać Kadu, które jest bezpieczniejsze, mniej zasobożerne i nie wyświetla reklam:)

 4. „A ma (Tlen) powiadamianie o komponowaniu odpowiedzi? ”
  Jeśli rozmawiam z kimś kto tez ma Tlena to tak. Czy w innych, np AQQ jest to widoczne jeśli ktoś używa GG? jeśli tak to zaczynam się poważniej zastanawiać na przesiadką :)

 5. Tak samo jak w Tlenie tak w AQQ2 czy czymkolwiek innym nie może być widoczne, bo to ograniczenie protokołu GG. Tak samo jak ustawisz sobie w jakimś cywilizowanym komunikatorze dłuższy opis to rozmówcy z GG będą widzie tylko jego pierwsze 70 znaków, a reszta całość. Po prostu GG to średniowiecze a nie współczesny program/protokół.

  Nie używałem nigdy AQQ2, po prostu nie ma wersji na mój ulubiony system operacyjny:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *