Zabawa nie całkiem wirtualna

Czasami dobrze jest mieć dzieci ;) mogą podrzucić ciekawy temat na bloga.

Moja młodsza córka już w dzieciństwie zaczęła zbierać kartki pocztowe z różnych zakątków świata. Po kilku latach to z pozoru banalne hobby spowodowało, że kolekcja zrobiła się całkiem pokaźna a i zakątki ciekawe. Swego czasu nawet pokazywała swoje zbiory na stronie internetowe ale jak to w życiu szkolnym i studenckim bywa, brak czasu.

Wiele osób zbiera kartki pocztowe a największym problemem zawsze jest ze znalezieniem źródła. I tu z pomocą przychodzi internet a dokładniej serwis postcrossing.com. Jest to projekt, dzięki któremu każdy zarejestrowany użytkownik a jest ich na prawdę dużo, może otrzymywać kartki z całego świata. Zabawa polega na tym, że wysyłamy pocztówkę do wylosowanego adresata i gdy zostanie to potwierdzone w serwisie (każda kartka ma numer) ktoś inny wysyła do nas.

Niby taka zwykła wymiana kartek a jednak coś więcej. Mogę się tylko domyślać, że w ten prosty sposób i bez pośrednictwa typowo internetowych serwisów społecznościowych (po części), nawiązało się wiele znajomości, być może przyjaźni? Podoba mi się pomysł twórców, może dzięki temu nie zaniknie tradycyjna forma korespondencji pozostawiając jedynie pocztę elektroniczną, która jest jakaś. zimna?

Mail to po prostu zwykła wiadomość i choćby nie wiem jakie słowa zawierała nie może być porównywana do tradycyjnej kartki, którą ktoś wcześniej trzymał w swoich dłoniach, napisał na niej własnoręcznie kilka słów czy zdań. Tak, papierowa kartka ma duszę, której nigdy mieć nie będzie przekaz elektroniczny. Ech, szkoda, że tradycja pisania listów i kartek zanika.

postcrossing

1 Response

  1. evilmonkey napisał(a):

    ojjj, potwierdzam, postcrossing jest świetną zabawą. dostałam już kilkadziesiąt pocztówek od pozytywnych ludzi z całego świata i chcę więcej:-) bardzo wciągnęło mnie wyszukiwanie oryginalnych pocztówek z mojego miasta, nie wiedziałam, że jest ich tyle. pozdrowienia dla wszystkich zawirusowanych pocztówkomanią;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *