Blip – instrukcja krok po kroku

W internecie jest kilka systemów mikroblogowania, sama testowałam Blipa oraz Twittera. Którego mogę polecić? Właściwe oba są dobre, Twitter obecnie jest bardzo modny, zyskuje ogromną ilość użytkowników. Jednak nasz rodzimy Blip jest również godny polecenia, w końcu nie zawsze musimy korzystać z zagranicznych serwisów zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie.”

Na początek kilka słów o Blipe, w zasadzie już samo rozwinięcie skrótu wiele wyjaśnia.

Bardzo Lubię Informować Przyjaciół

Blip to blog, komunikator i chat w jednym. Możemy informować w nim co aktualnie robimy, co ciekawego znaleźliśmy w sieci, wysyłać zdjęcia a nawet zostawiać wiadomości głosowe. Jednym słowem możemy być stale w kontakcie ze swoimi znajomymi, przekazywać informacje oraz wyszukiwać je na własne potrzeby.

Na początek pozwolę sobie wyjaśnić krok po kroku jak założyć konto w Blipe. W kolejnych częściach opiszę jak uporać się z ustawieniami i jak korzystać z Blipa.

Zaczynamy

Wchodzimy na główną stronę Blipa i klikamy przycisk „Załóż konto”. Pojawia się okienko gdzie musimy podać podstawowe dane:blip_zakladanie_kontaPo wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymamy komunikat po którym musimy odebrać pocztę aby klikając w podany link aktywować swoje konto.

Po kliknięciu w linka pojawi się okienko:blip_twoje_daneWypełniamy dane i klikamy „Dalej”.

Mamy kolejne okienko:blip_komunikator_telefonJeśli chcemy łączyć się z Blipem przez komunikator wybieramy go z listy (szkoda, że nie ma więcej). W przypadku wyboru GG w okienku po prawej wpisujemy nasz numer.

Jeśli chcemy wysyłać wiadomości na Blipa z telefonu komórkowego wpisujemy jego numer. Klikamy „Którędy do Blipa”

Pokazuje się nam kolejne okienko:blip_aktywacjaAby aktywować i jednocześnie potwierdzić nasze konto w GG oraz prawidłowość numeru telefonu wykonujemy kolejno czynności.

– dodajemy do listy użytkowników GG Blipa mającego numer 202

– wysyłamy przez GG na konto Blipa podany w okienku kod

– chcąc aktywować telefon wysyłamy SMS na podany numer wpisując w treści odpowiedni kod

Klikamy „Ja chcę do Blipa”

W kolejnym oknie możemy wczytując listę użytkowników jakich mamy w GG na serwerze, sprawdzić kto z nich również korzysta z Blipa. Nie jest to jednak konieczne.

Po kliknięciu „Teraz to już naprawdę Blip” przechodzimy do kokpitu, punktu dowodzenia :) czyli możemy zaczynać blipowanie. Wygląda to tak:

blip_kokpit

W następnej części kolejne instrukcje.

5 komentarzy

 1. testeq napisał(a):

  Piszesz: „w końcu nie zawsze musimy korzystać z zagranicznych serwisów zgodnie z powiedzeniem ‚cudze chwalicie.'”

  Tu nie chodzi o „cudzego chwalenie”. Twitter jest światowy, Blip lokalny. Do Blipa nie zapisze się ani Prezydent USA, ani Gubernator Kaliforni, ani David Allen (ten od GTD) i wiele innych myślących osób, z którymi przyjemnie jest obcować. Dlatego wybieram Twittera.

 2. Gość: , aahf4.neoplus.adsl.tpnet.pl napisał(a):

  To oczywiście prawda :) ale czy czytanie krótkich wiadomości można nazwać obcowaniem? Może w pewnym sensie tak :) Na szczęście jest wybór, nie każdy potrzebuje do szczęścia obcowania z wielkimi tego świata :)

 3. testeq napisał(a):

  @Gość: Polecam jednak obcowanie z „wielkimi tego świata”, ponieważ dzięki temu nabieramy nadziei, że są jeszcze takie miejsca, gdzie nie ma chamstwa, a ataki personalne są przejawem złego wychowania.

 4. deni58 napisał(a):

  Oj ale nie można generalizować! Nie można twierdzić, że wszyscy „malutcy” zachowują się po chamsku.

 5. testeq napisał(a):

  @deni58: Masz rację – nie było moim zamiarem generalizowanie w tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *