Dostęp do treści płatny, wyślij SMSa…

Właśnie przeczytałam o wprowadzeniu płatnej wersji GG Pro, niby jest to przeznaczone dla firm i kontaktów biznesowych ale czy tak naprawdę biznesmeni będą chcieli załatwiać sprawy przez komunikator? Nie wydaje mi się ale mogę się mylić. Wersja pro została pozbawiona reklam i uzupełniona dodatkowymi możliwościami, jak kalendarz, ułatwienia do korzystania z Voip, przejmowaniu pulpitu i wreszcie. możliwość komunikacji z użytkownikami takich sieci jak MSN, ICQ, AIM czy Jabber.

Jednym słowem trzeba zapłacić aby korzystać z tego co gdzie indziej jest darmowe. W końcu firmy na to stać :) więc dlaczego nie. Oby tylko Pro działało stabilnie i było bezpieczne.

Jednak nie chciałam dzisiaj pisać o zaletach i wadach GG a o komercjalizacji internetu. Pamiętam jak dawno, dawno temu mówiło się, że internet ma być takim miejscem gdzie użytkownicy będą się bezinteresownie dzielić swoją wiedzą. Cha, dobre do czasu bo kiedy poczuje się smak pieniędzy wszelkie szczytne idee upadają. Nowe serwisy powstają jak grzyby po deszczu i szkoda tylko, że tworzone są głównie z myślą o zarobku. Może trochę przesadziłam? Przecież w każdym nowym na początku jest pięknie, wszystko za darmo tylko z czasem już przestaje być tak różowo. Podawać przykładów nie będę bo każdy, kto korzysta z internetu dobrze je zna. Poza opłatami za niektóre usługi są oczywiście reklamy co nie dziwi bo przecież jakoś na opłacenie serwerów trzeba zarobić i przydałby się jeszcze mieć trochę kasy na wypłaty dla pracowników zatrudnionych przy obsłudze serwisu, nikt nie spodziewa się, że będą pracować charytatywnie. Czasem tylko owe reklamy są bardzo przesadzone, któż z nas nie namordował się z zamknięciem pływającego nad tekstem okienka? Jakie to wkurzające gdy usiłujemy kliknąć w krzyżyk a on nam najzwyczajniej ucieka a ile przy tym przypadkowych kliknięć w reklamę?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *