Kokpit Blipa

Po zalogowaniu się do Blipa widzimy nasz kokpit. Dzisiaj kilka słów na temat jego zawartości.

Na samej górze mamy główne menu z kilkoma zakładkami:

kokpit-menuKokpit – miejsce gdzie właśnie jesteśmy. W tym miejscu możemy dodawać wpisy, rozmawiać ze znajomymi.

Bliposfera – miejsce gdzie widoczne są wpisy innych użytkowników.

Bliplog – tu znajdują się tylko nasze wpis

Znajomi

kokpit-znajomi W tym miejscu mamy trzy zakładki: szukaj, zaproszenia, kontakty GG. W zakładce „Szukaj” możemy wyszukiwać znajomych wpisując ich login bądź nazwisko. Zakładka „Zaproszenia” służy do wysyłania zaproszeń drogą mailowa do znajomych, którzy nie korzystają jeszcze z Blipa. Natomiast w zakładce „Kontakty GG” możemy sprawdzić kto z naszych znajomych na liście GG jest użytkownikiem Blipa. Jeśli mamy swoje kontakty na serwerze GG to wystarczy kliknąć „Wczytaj” przy napisie „z serwera”. Jeśli kontakty mamy wyeksportowane i zapisane w pliku na komputerze, wyszukujemy go na dysku i klikamy „Wczytaj”.

Po tej czynności wyświetli nam się lista na której zobaczymy kto korzysta z Blipa lub też będziemy mogli wysłać zaproszenia.

Komunikator/telefon – jeśli wcześniej nie zweryfikowaliśmy naszego komunikatora lub telefony możemy to zrobić tutaj.

kokpit-komunikatorProfil – w tej części jak zapewne każdy się domyśla podajemy informacje o nas, oczywiście tylko te, które chcemy. Mamy tu ponownie kilka zakładek:

„O mnie” – podstawowe dane oraz na dole możliwość wgrania naszego zdjęcia lub awatarka.

„Wygląd” – w tym miejscu możemy zmienić wygląd nasze blipowej strony. Możemy jak tło podłożyć dowolny obrazek – „Obrazek w tle”. Jeśli nie chcemy dodawać obrazka jako tło możemy po prostu ustawić „Kolory” tła i ramek:

kokpit-koloryNa samym dole znajduje się „Bliplog”. Jest funkcja dla bardziej zaawansowanych użytkowników, umożliwiająca większą ingerencje w szablon strony.

„Ustawienia” – w tym miejscu możemy ustawić troszkę więcej lub mniej naszej prywatności :) oraz zaznaczyć gdzie mają pojawiać się powiadomienia. Jest też w tym miejscu możliwość zmiany hasła.

„Ignorowanie” – lista użytkowników ignorowanych

„Usuwanie konta” – wiadomo :)

Pamiętajmy aby po każdej zmianie kliknąć w przycisk „Zapisz zmiany”.

Wklejki –  to część w której możemy przygotować prosty widget czy pisząc bardziej w ojczystym języku, wklejkę na bloga czy stronę internetową.

kokpit wklejkaPo wybraniu kolorystyki, rozmiarów i stopnia zaokrąglenia rogów (zmiany widoczne są na podglądzie) kopiujemy kod i wstawiamy na bloga.

W kolejnej części co widać po prawej stronie :) i jak pisać na Blipie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *