Znak wodny

Prowadząc bloga czasami chcielibyśmy dodać do umieszczanych fotek znak wodny. Korzystając z Windows Writera można to zrobić niejako automatycznie podczas dodawania wpisu na bloga. Można również dodać napis w każdym programie graficznym. Co jednak jeśli nie mamy takiej możliwości bo nie korzystamy z wymienionych programów i nie bardzo nawet potrafimy to robić?

Na stronie watermarktool.com wygenerujemy znak wodny w kilka chwil. Co prawda nie ma tam zbyt wielu możliwości ale sądzę, że większości zupełnie wystarczy.

Największym mankamentem generatora jest ograniczenie wagi zdjęcia, tylko 100KB ale do niewielkich obrazków umieszczanych na blogu zupełnie wystarczy.

Co oferuje nam generator widać na poniższym obrazku:

zank wodnyWybieramy plik z dysku, wpisujemy tekst jaki ma się pojawić, ustalamy krój i wielkość czcionki oraz pozycję znaku na zdjęciu. Dodatkowo po prawej stronie ustawiamy kolor tekstu i paska. Możemy również ustalić przezroczystość. Wybierając przykładowo przezroczystość paska na 100% spowodujemy, że nie będzie on w ogóle widoczny.

Po wygenerowaniu zobaczymy dwa obrazki, przed i po. Klikamy w zdjęcie ze znakiem wodnym, wyświetli się obraz w oryginalnym rozmiarze. Następnie klikamy na nim prawym klawiszem myszy i z menu wybieramy Zapisz jako.

znak wodny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *