Animoto

Animoto to serwis, w którym ze zdjęć możemy przygotować niewielki filmik wideo z podkładem muzycznym. Narzędzie bardzo proste a efekty dość ciekawe. Zaczynamy od założenia konta, dodajemy zdjęcia, wybieramy podkład muzyczny z serwisu lub własnego dysku i Animoto automatycznie tworzy film z ciekawymi efektami przejść pomiędzy kolejnymi zdjęciami, generowanymi na podstawie wybranej muzyki. Nie mamy na to wpływu ale widać, że mimo iż jest to tworzone bez naszego udziału, efekt jest dobry.

W bezpłatnej wersji możemy tworzyć filmiki tylko 30 sekundowe, aby tworzyć dłuższe należy wykupić roczną lub jednorazową licencję.
Po stworzeniu animacji możemy ją zapisać na dysku, wysłać  na YouTube i do wielu innych serwisów oraz pobrać kod do wklejenia na stronie czy blogu.

Dwa przykłady:

Oczywiście Animoto możemy wykorzystać też inaczej, na przykład do przygotowania ładnych życzeń. W serwisie znajdują się już gotowe obrazki na różne okazje, my jednak możemy załadować własne, polecam. Dla przykładu zrobiłam proste życzenia z gotowych grafik:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *