Duży minus

Portal plus50 jest wydawany przez Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.. Wydawać by się mogło poważny wydawca ale czy faktycznie?

Dawno, dawno temu, w styczniu bieżącego roku, zostały ogłoszone konkursy, których wyniki, zgodnie z regulaminem, miały być ogłoszone 13 maja. Prawdę mówiąc jeden z nich również mnie zainteresował i postanowiłam spróbować. Niestety moje maile ni jak nie chciały tam dotrzeć a po komentarzu na stronie podano mi drogą mailową inny adres pocztowy. Niestety… również pudło.

Machnęłam na to ręką ale postanowiłam śledzić konkursy, ciekawa byłam wyników.

Po upływie terminu ogłoszenia wyników, a dokładniej 18 maja, pojawił się komunikat „W przyczyn technicznych zamieszczenie Państwa prac oraz wyników konkursów w najbliższym czasie nie będzie możliwe. Likwidacja usterki potrwa do końca tygodnia. Bardzo przepraszamy za te niedogodności i opóźnienia i prosimy o chwilę cierpliwości.”

Dość długa ta chwila, dzisiaj mamy 25 czerwiec i albo nie potrafię znaleźć, albo wyników dalej nie ma? Nie ma to jak „poważne” traktowanie użytkowników. Sam problem techniczny też interesujący. Jakieś tam, minimalne rozeznanie w prowadzeniu serwisu internetowego mam i trudno mi sobie wyobrazić problem techniczny, którego rozwiązanie aż tak długo trwa. No chyba, że problem jest zupełnie inny, tylko czy wtedy można to tak nazywać? Czy może sam konkurs był fikcją?

Nie mi wyciągać wnioski i doszukiwać się przyczyny braku wyników, ale gdybym prowadziła czarną listę internetu z całą pewnością Plus50 trafiłby na wysoką pozycję. Hmm, a może warto taką listę stworzyć?

4 komentarze

 1. becis131 napisał(a):

  serdecznie zapraszam do siebie:) Może znajdziesz coś u mnie dla siebie?;) pozdrawiam

 2. Bardzo dziękuję ale nie mam i nie planuję dziurek :)

 3. Gość: , bra119.neoplus.adsl.tpnet.pl napisał(a):

  To dobry pomysł z tą „czarną listą internetu”. Gdybym miał więcej czasu sam bym stworzył bloga z taką listą, a trafiłby na nią np. serwis wiadomości24.
  Prowadzę stronę internetową. Poszukując materiałów trafiłem na ciekawy artykuł w tym serwisie. Zwróciłem się z zapytaniem o „przedruk”. Zaskoczyła mnie odpowiedź: Tak, ale odpłatnie na podstawie umowy.
  Pazerność nie ma granic, nawet w internecie. Minęły czasy telnetu, nieskrępowanego surfowania, wymiany plików i wolności słowa. Zatraciła się pierwotna idea budowy sieci i tylko nieliczni pamiętają jakie zasady panowały początkowo w Internecie, który niestety zmierza do pełnej komercjalizacji. :(
  Dlatego mówię NIE stronom internetowym, które:
  – ograniczają internautom dostęp do informacji lub plików, pobierając za to opłaty, w sytuacji gdy są one bezpłatnie udostępnione gdzie indziej,
  – zamieszczają liczne, nachalne reklamy, zawierają całą masę banerów i odsyłaczy oraz bardzo niewiele treści, najczęściej bez wartości, zaśmiecając tylko Internet.
  Ja na takie strony wchodzę tyko JEDEN RAZ.
  Tego bloga odwiedzam często – bo warto.
  Pozdrawiam

 4. Dziękuje za uznanie :) a co do wiadomości24 to oni chyba nie płacą autorom za artykuły? A sami chcą ciągnąć kasę??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *