Favikona

Favikona to ten malutki obrazek pokazujący się w przeglądarce przed adresem naszego bloga, w moim przypadku jest to maleńka myszka :)

favicon_1Jak dodać favikonę na Bloxie?

Należy wgrać do zasobów bloga ( Edycja bloga > Pliki > Dodaj nowy plik ) plik o nazwie „favicon”, może być zapisany w jednym z formatów: ico, png lub jpg.

Zadanie, nawet dla początkującego blogera, proste pod warunkiem, że ma na dysku obrazek, który mu odpowiada.

W internecie są dostępne galerie i właściwie wystarczy wybraną grafikę zapisać na dysku ale możemy też pokusić się o zrobienie własnej.

Przykładowe strony z gotowymi favikonami:

http://www.iconj.com/gallery.php

http://blog.econsultant.com/favicon-gallery-index

Najprostszym sposobem na przygotowanie własnej, jest wygenerowanie favikony ze zdjęcia lub obrazka a można to zrobić na wielu stronach, przykładowo http://favicona.pl/

Dla tych, którzy lubią rysować przydany może być adres http://www.favicon.cc/ gdzie piksel po pikselu malujemy sobie obrazek, dobierając kolory i mając cały czas podgląd naszej twórczości.

faviconWartą polecenia jest również strona http://favicon-generator.org/ gdzie mamy właściwe wszystko, rysowanie własnej favikony (Editor), generowanie z obrazka (Generator) i sporą galerię (Gallery).

3 komentarze

 1. feedme napisał(a):

  Skorzystałam z kilku gadżetów z Twojego bloga, ale właśnie z favikonką mam problem i liczę na pomoc :)
  Otóż problem jest taki, że jej po prostu nie widać. Po wgraniu jej do zasobów wg wytycznych nic się nie dzieje. Bo rozumiem, że wystarczy ją tylko wgrać do zasobów z odpowiednią nazwą, rozszerzeniem i o konkretnych wymiarach? Wszystkie te warunki spełniłam i nic :(

 2. Przede wszystkim chciałam napisać, że robisz piękne rzeczy :) Jeśli jako favikona miał być kot to ja go widzę :) Może wczoraj nie odświeżyła się strona i stąd ten problem ale zapewniam że widać. Pozdrawiam :)

 3. feedme napisał(a):

  Taaak, już ustaliłam, że to tylko ja nie widzę, co w sumie wydaje mi się dziwne, bo np pudło bloxa jak było tak jest.
  A za przede wszystkim dziękuję serdecznie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *