“Przypominajki”

W dość zagonionym życiu czasem zdarza się nam zapomnieć o ważnym wydarzeniu, terminie, imieninach babci, rocznicy ślubu czy umówionym spotkaniu. Z pomocą przychodzą nam internetowe „przypominajki”. Fakt, że w dobie telefonów komórkowych można w ustawić powiadomienia właśnie w nich, ale wprowadzanie danych przy pomocy malutkich klawiszy nie dla każdego jest wygodne. Osobiście wolę pisać na większych klawiszach :)

Można również zainstalować odpowiednią aplikację na komputerze ale znowu łączy się to z pewnym ograniczeniem, przecież nie siedzimy przy komputerach cały czas.

Kolejną opcja są serwisy internetowe.

W serwisie www.forgs.net darmowy system przypominający dotyczy poczty elektronicznej. Druga forma przypomnień, przez SMS jest już płatna, konieczne jest zasilenie konta. Za 5 zł otrzymujemy około 50 SMSów.

Kolejny serwis to Przypomnij.org. Serwis umożliwia tworzenie własnego kalendarza z jednoczesną możliwością otrzymywania przypomnień o zanotowanych wydarzeniach za pomocą maila, komunikatora internetowego (Gadu-gadu, Tlen, Jabber, niedługo Skype) , bądź telefonu komórkowy, poprzez wiadomość SMS.

Niestety ilość wysyłanych przypomnień przez SMS jest ograniczona tylko do 10, aby uzyskać więcej należy polecić serwis swoim znajomym za pomocą funkcji „Poleć nas”. Każda wysłana wiadomość to 1 dodatkowy SMS. Nie ma możliwości wykupienia dodatkowych przypomnień w takiej formie. Rozsyłanie reklamujących maili trochę kojarzy mi się ze spamem, co w tym momencie zniechęca do korzystania z serwisu. Zostają jednak pozostałe formy jak na przykład, dość wygodne, przypominanie na komunikator. Dla wielu osób jest to zapewne dobre rozwiązanie, szczególnie tych spędzających sporo czasu przy okienku komunikatora.

Kolejną, dobrą „przypomnajką” jest kalendarz Google. Sama korzystam z tego rozwiązania dość długo i mogę potwierdzić, że działa bez zarzutu.

Wpisując nowe wydarzenie do kalendarza, obojętnie czy jednorazowe czy powtarzające się cyklicznie, mamy od razu możliwość ustawienia przypomnienia. Możemy je otrzymać zarówno pocztą elektroniczną jak i na telefon komórkowy.

przypominajka

W obydwu przypadkach usługa jest darmowa. Należy jedynie pamiętać o wcześniejszej aktywacji telefonu komórkowego w ustawieniach konta, zakładka „Konfiguracja telefonu komórkowego”.

W pełni darmowa, punktualna i niezawodna usługa, do korzystania z której zachęcam, szczególnie zabieganych albo. zapominalskich :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *