Tła do Blipa i Twittera

Systemy mikroblogowe, Twitter, Blip i wiele innych, stają się coraz popularniejsze, wzrasta zapotrzebowanie na tła. Niektórym wystarczy standardowe ale spora część użytkowników szuka czegoś oryginalniejszego, bardziej kolorowego czy wręcz przeciwnie. W zasadzie jako tło możemy ustawić dowolną grafikę, zwykłą teksturę, zdjęcie krajobrazu lub nieco bardziej ciekawą, przygotowaną specjalnie w tym celu.

Jak wstawić tło do Blipa pisałam w notce Kokpit Blipa.

W internecie jest sporo stron oferujących darmowe tła, głównie do Twittera ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać je na przykład w Blipie.

Jeśli korzystamy z Twittera dość ciekawym serwisem jest Wishafriend, gdzie poza sporą ilością teł znajduje się generator, w którym, do wybranej grafiki, możemy dodać własne zdjęcie lub imię. W przypadku Blipa należy oczywiście, podobnie jak dla Twittera, wpisać imię, dodać zdjęcie, itp., kliknąć „Generate Picture”.

Na kolejnej stronie, gdzie widoczny jest podgląd, klikamy w wygenerowane tło i pokazuje nam się pełnoekranowy widok. Klikamy na tło prawym klawiszem, wybieramy z menu „Pokaż obrazek tła” i zapisujemy go na dysku. Dość często wygenerowane grafiki są jedynie fragmentaryczne, zazwyczaj jest to lewy, boczny pas. W takim przypadku obrazek będzie się na stronie blipowej powtarzać, co nie zawsze dobrze wygląda. Lepiej więc wybierać grafiki na całą szerokość ekranu.

Przykład wygenerowanego tła:

blip_tla_1Innym serwisem, w którym znajdziemy sporo darmowych grafik jest profilebrand.com. W przypadku Twittera również możemy skorzystać z automatycznego ładowania tła. Chcąc wykorzystać obrazek w Blipie, klikamy na wybraną grafikę, przechodzimy do przykładowej strony, tam klikamy na link „here” i pokazuje nam się sam obrazek tła,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *