Tu polskie radio…

Siedząc przy komputerze lubię słuchać muzyki i nie koniecznie muszą to być konkretne utwory czy wykonawcy, często zadowalam się wybranym kanałem radiowym. W sieci można poszukać serwisów muzycznych, gdzie dobieramy sobie muzykę do własnych upodobań, na przykład rozsławiony Last.fm, szkoda, że na pewnym etapie płatny.

Słuchając wczoraj Polskiej Stacji zajrzałam na ich stronę i właściwe sama nie wiem dlaczego, postanowiłam założyć tam konto. Po chwili buszowania po portalu stwierdziłam, że istnieje możliwość stworzenia własnego kanału radiowego, co dość mocno mnie zainteresowało. Kolejna zabawka :)

Okazało się jednak, że funkcja dostępna jest tylko dla beta testerów, choć każdy na takiego zgłosić się może. Bez chwili zastanowienia zgłosiłam chęć testowania. Dzisiaj rano dostałam już powiadomienie, że mogę rozpocząć zabawę.

W działaniu przypomina to trochę Last.fm, klikamy sobie na plusik lub minusik co powoduje dodanie lub usunięcie odtwarzanego utworu do naszego kanału. Utwory możemy również pomijać.

Zaczynając zabawę należy podąć na przykład ulubionego wykonawcę, ja oczywiście na dzień dobry wpisałam Yanniego :) Po podaniu wykonawcy i uruchomieniu tworzonego kanału leci muzyczka a nam pozostaje tylko stawianie plusów i minusów.

radio polskastacja

Co ważne, istnieje możliwość stworzenia pięciu własnych kanałów radiowych, bardzo dobrze bo przecież nie zawsze słuchamy muzyki jednego gatunku. Sama chcąc skupić się na pracy wolę utwory spokojniejsze ale czasem, dla rozruszania, potrzebuję czegoś żywszego.

Dopiero dzisiaj zaczęłam zabawę z tworzeniem własnego kanału, więc trudno mi go ocenić bardziej szczegółowo ale myślę, że z czasem będę mogła wypowiedzieć się dokładniej. Póki co słucham i oceniam. Nie wiem czy Polska Stacja planuje stworzenie jakiegoś widżetu z własnym kanałem? Na pewno byłby to dobry i ciekawy dodatek.

1 Response

  1. faceokey napisał(a):

    super! muszę to wypróbować:) Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *