„Twitter Designer” – edytor nie tylko dla Twittera

Free Twitter Designer to nic innego jak edytor skórki do Twittera. W tym przypadku również nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać go w Blipie.

Wchodzimy na stronę freetwitterdesigner.com, jeśli chcemy stworzyć tło do Twittera możemy od razu zalogować się, natomiast jeśli tworzymy tło do innego systemu mikroblogowego klikamy „USE WITHOUT SIGNING IN”.

designer_1

Kolej na wybranie tła, korzystamy z gotowego lub białego, w którym samodzielni możemy ustawić właściwie wszystko. No prawie :)

Klikamy w wybrane tło i następnie przycisk „LET’S GET STARTED”, przechodzimy do właściwego narzędzia czyli generatora.

designer_2 Proponuję zacząć od ustawienia rozmiaru tła, robimy to po prawej stronie.

designer_3W tym miejscu, możemy również ustawiać, czy chcemy widzieć podgląd ramki z wpisami, czy też nie. Robimy to przyciskami poniżej listy rozmiarów.

Teraz zaczynamy pracę twórczą :) mamy wiele możliwości.

Dodawanie tła

Możemy ustawić kolor tła, lub podłożyć dowolne zdjęcie. Robimy to klikając przycisk „ADD IMAGE”. Po zładowaniu należy je rozmieścić i ewentualnie można jeszcze skorzystać z kilku efektów, na przykład rozmywanie obrazka itp.

designer_6W podobny sposób możemy dodać kolejny obrazek, przykładowo nasze zdjęcie, awatar.

designer_7Dodawanie tekstu – tu od razu mała uwaga, niestety nie ma możliwości pisania polskich znaków. Klikamy w przycisk „ADD TEXT”, wpisujemy treść, następnie edytujemy jego właściwości (czcionka, kolor, przeźroczystość).

designer_4

Wielkość i położenie najprościej jest zmieniać myszką, łapiąc tekst na obrazku i przesuwając lub skalując.

designer_8Dodawanie prostych elementów graficznych

Klikamy przycisk „ADD SHAPE” , pokazuje nam się okienko z listą elementów.

designer_9 Klikamy w wybrany a następnie w przycisk „PLACE SHAPE”. Element zostanie dodany, można edytować jego wielkość i kolor a nawet klonować co ułatwia pracę w przypadku, kiedy chcemy dodać ich więcej.

designer_10 Postępując w ten sposób, możemy stworzyć dowolne tło do Blipa, po zakończeniu pracy klikamy „GENERATE IMAGE” a następnie „SAVE IMAGE”. Po wpisaniu dowolnej nazwy, kliknięciu przycisku „OK”, obrazek zapisuje się na dysku naszego komputera. Teraz nie pozostaje nic innego ja ręcznie ustawić tło a kokpicie Blipa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *