Brawo Zabrze!

Właściwie nie całe Zabrze a Rada Osiedla Kotarbińskiego. Właśnie tam postanowiono postarać się o fundusze na czynne propagowanie Nordic Walking. W tekście na stronie Nowin Zabrzańskich, można przeczytać o rozstrzygnięciu Konkursu na Inicjatywy Rad Dzielnicowych, w którym nagrodami są dotacje finansowe przyznane z budżetu miasta. Oto fragment dotyczący Nordic Walking:

„Kolejny pomysł Rady Dzielnicy nosi nazwę „Przejdźmy się i poznajmy – Nordic Walking jako doskonała metoda na integrację, zdrowie i aktywne spędzanie wolnego czasu”. Wkrótce po dzielnicy będą spacerowały grupy osób z kijami Nordic Walking. Według Rady Dzielnicy w ten sposób będą propagowały zdrowy styl życia oraz przyczynią się do integracji lokalnej społeczności. Rada dostanie 6 tys. zł na zakup kijów do chodzenia, będą wypożyczane tym, którzy ich nie mają i opłacenie instruktora.”

Brawo dla Rad Osiedlowych, które również wzięły udział w konkursie i będą, z pomocą miasta, propagować sport oraz inne ciekawe dla mieszkańców zajęcia.

Może kiedyś i w Gliwicach doczekamy się podobnych inicjatyw propagujących przez UM tę uniwersalną dyscyplinę sportu? Póki co dołożono nam spalin, poprzez zamknięcie linii tramwajowych.

nordic_walking_drogowskaz

2 komentarze

  1. Gość: Dana, 095160239204.stk.vectranet.pl napisał(a):

    No prosze az mi wstyd .Moja dzielnica tak pozytywnie wyrozniona a ja dowiaduje sie o tym z ” drugich rąk ” .

  2. deni58 napisał(a):

    I tak bywa :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *