Sprzęt do Nordic Walking

Niestety moje doświadczenie jest zbyt małe aby radzić w sprawie sprzętu do Nordic Walking ale pewne spostrzeżenia już mam. Poza tym zanim kupiłam swoje pierwsze kije sporo czytałam, niektóre opinie powtarzały się, co można chyba przyjąć jako pewną regułę.

Są w zasadzie dwa rodzaje kijów, teleskopowe i o stałej długości. Składane, zapewne wygodne w czasie podróży, można je zmieścić w plecaku czy nawet walizce. Mogą być przydatne dla rosnących dzieci lub gdy korzysta z nich kilka osób o różnym wzroście.
Jednak po przeczytaniu wielu opinii w necie sama zdecydowałam się na kije o stałej długości, podobno teleskopowe lubią się czasem składać. Kupiłam kije firmy Gabel, z domieszką włókna węglowego. Są leciutkie i na pewno jest to ich plusem.

Dość często można spotkać się z błędnym opisem kijów, do Nordik Walking mylone są z tymi do trekkingu a przecież nie trzeba być fachowcem aby je rozróżnić. Kije do NW mają rękawiczkę, natomiast te drugie jedynie pasek.

W przypadku zakupu kijków o stałej długość istotna jest ich wysokość. Są podawane pewne przeliczniki ale chyba najprościej dobrać kije po prostu je przymierzając. Należy wybrać się na zakupy we właściwym obuwiu, takim w którym będziemy maszerować, przymocować kije do dłoni i sprawdzić kąt przedramienia. W zasadzie powinien być prosty ale dla osób zaczynających przygodę i tych, o nieco słabszej kondycji, przedramiona mogą nieco pochylać się do dołu, czyli wybieramy kijki nieco krótsze.

Buty – wiadomo… sportowe, wygodne, niezbyt sztywna podeszwa.
Ubranie, również wygodne, nie krepujące ruchów i oczywiście dopasowane do aktualnej pogody.

Dodatkowo warto wyposażyć się w niewielki plecak aby zabrać ze sobą coś do picia. Można też nosić pas wyposażony w bidon. Na przykład coś takiego:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *