Szkolenia

Wracając do tematu szkoleń Nordic Walking, zastanawiam się dlaczego nie są organizowane na szerszą skalę darmowe kursy? Skoro to takie zdrowe dla każdego, bez względu na wiek a szczególnie polecane dla ludzi starszych to dlaczego nie myśli się o tym na szersza skalę? Za młoda dyscyplina? Chyba nie, dużo się słyszy o niej i coraz więcej osób chwyta za kijki. Może UTW mogłyby się tym zająć? Z tego co się orientuje w niektórych miastach już się tym zajęły, na przykład w Katowicach – zdjęcia z zajęć. Władze miast też chyba miewają jakieś fundusze? A póki co, zazwyczaj trzeba za kurs zapłacić i to czasem nie mało. Gdzieś w necie widziałam takie kursy po 300zł, tylko którego rencistę czy emeryta na to stać? Chodzą więc tak jak potrafią, często źle. Pewnie, że lepiej chodzić tak niż wcale ale dlaczego nie robić tego lepiej, z większym efektem dla zdrowia?

Czasem można trafić darmowe szkolenia i tak na przykład w Gliwicach są organizowane spotkania z instruktorami przy sklepie sportowym Decathlon. Również w Lesie Łabędzkim są co sobotę spotkania, gdzie na pierwszych zajęcia można spróbować techniki, nawet nie mając własnych kijów. Więcej informacji na stronie http://www.ergo-nordic.pl/

No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że nie zawsze górą będzie kasa i zacznie się robić coś więcej w kierunku poprawy zdrowia społeczeństwa. Chyba taniej jest zapobiegać niż później ponosić ogromne koszty leczenia różnych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *