Jesteśmy Mistrzami!

O Nordic Walking – nowym trendzie sportowym rodem z Finlandii, jeszcze do niedawna mówiło się, że dopiero zdobywa popularność w Polsce…

Dziś już możemy oficjalnie obwieścić, że Katarzyna Prusik została Mistrzynią Świata w Nordic Walking – Austria 2009, na drugim miejscu wśród Pań uplasowała się Elżbieta Wojciechowska, zostając V-ce Mistrzynią. Wśród Panów Michał Stasiewicz, uznał jedynie wyższość broniącego tytułu z zeszłego roku Michaela Epp’a, zostając V-ce Mistrzem Świata w Nordic Walking!!!

Cała trójka była najlepsza w swoich kategoriach wiekowych, stając na najwyższym stopniu podium, przy akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego.

II Mistrzostwa Świata w Nordic Walking odbyły się w ostatni weekend 11-13.09.2009 w Austrii w Petzen Region Lake Klopeiner w Południowej Karyntii.

Polskę reprezentowali zwycięzcy wyłonieni podczas I Mistrzostw Polski w Gnieźnie, Organizatorzy I MPNW oraz przedstawiciele Polskiej Federacji Nordic Walking.

Wyjazd do Austrii był główną nagrodą w gnieźnieńskich zawodach, ufundowaną przez Sponsora Głównego, Klinikę Medical Magnus z Łodzi, która jest także sponsorem polskiej reprezentacji.

Oficjalne wyniki z sobotniego marszu 12.09.2009:

CROSS COUNTRY – Dystans 21 km

Klasyfikacja Generalna –  Mężczyźni

1. Michael Epp 01:49:12 (GER)
2. Michał Stasiewicz 01:54:12 (POL)
3. Helmut Wimmer 02:04:54 (GER)

Klasyfikacja Generalna –  Kobiety

1. Katarzyna Prusik 02:20:57 (POL)
2. Elżbieta Wojciechowska 02:21:32 (POL)
3. Eva Hrabincova 02:23:10 (CZE)

Wśród wszystkich biorących udział w zawodach Fun Walkers i Profesjonalistów, w kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn, nasza reprezentacja wywalczyła ogółem 10 medali w klasyfikacji indywidualnej, w tym 4 złote (Prusik, Wojciechowska, Stasiewicz, Jakub Kortas) 4 srebrne (Lilianna Kasprzyk, Dawid Radziejewski, Jacek Dziel, Marcin Śliwiński) i 2 Brązowe (Cezary Borowy, Zdzisław Pawłowski).

Wszystkim dzielnie reprezentującym nas w Austrii gorąco gratulujemy i czekamy na bezpośrednią relację po powrocie.
Czyżby Nordic Walking miał szansę stać się naszym nowym flagowym sportem? :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *