Nordic Walking teoretycznie

Ostatnio nie pozostaje mi nic innego jak uprawiać Nordic Walking tylko teoretycznie albo, jak ktoś woli. wirtualnie. Ciekawy sposób na ruch, prawda?
Niestety dalej pauza, jutro kontrolna wizyta u ortopedy, tylko co tu kontrolować? Przecież zupełnie nie ma poprawy a wręcz przeciwnie, jest sporo gorzej.
Czytam więc o Nordic Walkin, zazdroszczę tym, którzy opisują gdzie byli, ile przeszli i tak dalej. Może dzięki temu przynajmniej będę mała większe rozeznanie w sprzęcie? Ale tylko może, nie ma to jak samemu przetestować.

Wspominając swoje ostatnie „chody” dochodzę do wniosku, że jeśli będę kiedyś (ciekawe kiedy?) kupować nowe kije to koniecznie z systemem QLS czyli możliwością wygodnego i szybkiego odpięcia rękawiczki od kijka. Ile razy chciałam zrobić zdjęcie, napić się wody zawsze musiałam bawić się w odpinanie całej rękawiczki, niewygodne. Dla wyjaśnienia, skrót QLS oznacza – Quick Lock System – system szybkiego wypinania. System został wprowadzany przez firmę Exel. Został zaaprobowany przez sportowców uprawiających narciarstwo, potem wprowadzono go do kijów Nordic Walking. System pozwala jednym kliknięciem odpiąć pasek uchwytu rękojeści. Wygląda to w przypadku kijów Exel tak:

qls-2 qls-3

2 komentarze

  1. mk130363 napisał(a):

    System wypinania rękawiczki wymyśliła firma LEKI i ona ma chyba ten system najlepszy i najprostszy w użytkowaniu. Nazywa się clic&go – można wpinać nie tylko system pasków (nazywany rękawiczką) ale także całe rękawiczki (takie z uciętymi palcami). Po prostu super rozwiązanie. Bardzo szybko rękę można uwolnić od kija i … przywitać się, napić wody, poprawić sznurowadło … i równie szybko kij można przypiąć do ręki i iść dalej. Rewelka !!!

  2. deni58 napisał(a):

    Leki? A gdzieś czytałam że Exel? tylko już nie pamiętam gdzie :) W każdym bądź razie tez uważam to za świetne rozwiązanie, choć póki co z niego nie korzystam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *