Razem z Mozillą

Mozilla to globalna społeczność ludzi tworzących lepszych Internet. Między 14 a 21 września 2009 r. będą oni mieli okazję, aby podjąć wyzwanie i zrobić coś dobrego wykorzystując Internet. Ruszyła polska strona wolontariackiego projektu Mozilla Service Week – „Razem z Mozillą”. Na stronie mogą rejestrować się zarówno osoby, które potrzebują pomocy, jak i te, które są w stanie tej pomocy udzielić.

Społeczność Mozilli uważa, że wszyscy ludzie powinni mieć łatwy dostęp do Internetu, mieć możliwość nauczenia się jego obsługi oraz korzystać z zasobów dostępnych online w komfortowy sposób. W ramach inicjatywy „Razem z Mozillą” społeczność Mozilli szuka osób mających talent do projektowania i rozwijania aplikacji, a także dysponujących po prostu wszechstronną wiedzą techniczną. Umiejętności internetowe, podstawowe lub zaawansowane, mają potencjał, żeby zmieniać życie ludzi i czynić sieć lepszym miejscem dla wszystkich.

Mozilla szuka osób, które chcą dzielić się, dawać, angażować się, tworzyć i współpracować poprzez oferowanie swojego czasu i umiejętności różnym organizacjom non-profit oraz osobom, które po prostu potrzebują wsparcia w obszarach związanych z technologią komputerową i Internetem. Społeczność Mozilli chciałaby przeszkolić i zachęcić jak najwięcej wolontariuszy, aby mogli oni na przykład:

  • Nauczyć starsze osoby jak surfować w sieci.
  • Pokazać organizacjom pożytku publicznego, w jaki sposób można używać serwisów społecznościowych, aby zyskać nowych sympatyków i wolontariuszy.
  • Zainstalować sieć bezprzewodową w szkole.
  • Stworzyć poradniki dla komputerów sieciowych w bibliotekach.
  • Nauczyć organizacje non-proft w jaki sposób aktualizować witryny lub bazy danych.

Rejestracja wolontariuszy oraz osób i organizacji potrzebujących pomocy odbywa się na stronie projektu (strona w j. polskim http://mozillaservice.org/home/index/pl_PL)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *