Bez samochodów

Przeczytałam informacje o zamknięciu dla ruchu jednej z gliwickich ulic. Nie jest to długi odcinek ale tak właśnie postanowiono ze względu na… bezpieczeństwo studentów. Ja rozumiem gdyby ta ulica przebiegała przez zespół szkół podstawowych ale studenci chyba nie mają problemów z przechodzeniem przez jezdnię? :)

– Obecnie ruch samochodów odbywa się przez sam środek dzielnicy akademickiej, stanowiąc realne zagrożenie dla wielu naszych pracowników i studentów, którzy codziennie przemieszczają się po tym terenie. Zamknięcie ul. Akademickiej usunie niebezpieczeństwo, a poza tym umożliwi zagospodarowanie od nowa tej części dzielnicy, która nabierze zupełnie nowego charakteru – mówi Andrzej Karbownik.

Źródło: 24gliwice.pl

Dlaczego o tym piszę? Między innym przez ten odcinek ulicy dość często przechodzę z kijami i muszę przyznać, że zupełnie nie przeszkadza mi wyeliminowanie ruchu z tego odcinka ale jest to dość subiektywna ocena :) Jeśli chodzi o mnie zamknięcie ruchu mogłoby objąć jeszcze dalszą część ulicy Akademickiej, na przykład do ulicy Panewnickiej. Zapewne nieco bardziej rekreacyjna część Gliwic zyskałaby na tym. Dzieci i młodzież, chodzące na lodowisko miałyby bezpieczniejszą drogę a pobliski park piękniejszą zieleń bez spalin.

Czy wpłynęłoby to na większe zakorkowanie Gliwic? Z moich obserwacji wynika, że ruch samochodowy na Akademickiej nie jest duży (dlatego też tam chodzę) i nawet całkowite zamknięcie jej nie zmieniłoby sytuacji w mieście, i tak już jest tragiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *