Bidon – termos

bidon_termos_2 Dni robią się coraz chłodniejsze, więc pomyślałam, że dobrze byłoby zabierać ze sobą na spacery coś ciepłego do picia. Mimo, że nie maszeruję po kilka godzin to i tak bardzo często odczuwam potrzebę zwilżenia gardła. Nawet będąc w domu bardzo dużo piję, to tym bardziej podczas intensywniejszego ruchu.

Są termosy i tak zwane kubki termiczne ale postanowiłam poszukać w necie jakiegoś innego rozwiązania. Na Allegro natrafiłam na bidon – termos. Pomyślałam, że może to być całkiem fajna sprawa, zamówiłam. Dzisiaj odebrałam przesyłkę.
Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze, nie za duży, przecież nie potrzebuję litra ciepłego napoju. Zamykanie i otwieranie rurki bardzo fajnie rozwiązane, nie  byłam pewna czy będzie to na 100% szczelne ale po wlaniu wody okazało się, że… no prawie :) Jeśli nie będę tym bardzo machać i stawiać do góry dnem, będzie dobrze. Czyli może sobie spokojnie w plecaku siedzieć.
Podczas zamykania elastyczna rurka zostaje ściśnięta i dociśnięta co daje w miarę dobrą szczelność.
Bidon posiada jeszcze drugą przykrywkę, przypominającą te typowe dla kubków termicznych i z tego co wiem nie można mówić tu o szczelności. Nie jest to jednak dla mnie ważne bo zapewne na spacerach wygodniejsza będzie nakrętka z rurką.

Jednym słowem zakup wygląda na udany, mam już w czym zabierać ciepłą herbatę na marsze z kijkami, może być zimno, byle nie lało tak jak dzisiaj. Podobno cały tydzień ma być taki? Chyba znajdą się jakieś suche „okienka”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *