Nordic Walking wychodzi na ulice

mordic_walking_torunCoraz częściej można przeczytać informacje o akcjach propagujących Nordic Walking. Śledzę je z zainteresowaniem, choć przyznam, że chętniej czytałabym o nich w lokalnej prasie.
Jak podaje serwis www.nowosci.com.pl, w Toruniu podczas Światowego Dnia Serca dr Krystyna Jaworska (kardiolog), wraz z grupa innych osób, propagowała Nordic Walking na ulicach miasta.

Do tej pory osoby spacerujące z kijkami zazwyczaj spotkać można było głownie w parkach, lasach i innych terenach rekreacyjnych. Może już niedługo nikogo nie będzie dziwić taki widok?

Pozwolę sobie zacytować tu doktor Jaworską:
– Mam pięć par kijków. Gdy zapraszam do chodzenia, pożyczam sprzęt osobom towarzyszącym – tłumaczy dr Jaworska, ordynator oddziału kardiologii i intensywnej terapii kardiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. – Najchętniej chodzę w naszym lasku bielańskim, ale można to robić praktycznie wszędzie. Kilka godzin marszu znakomicie wpływa na samopoczucie i kondycję. Radziłabym spróbować, bo mogą to robić praktycznie wszyscy. Nordic walking świetnie działa na pracę serca, odciąża kręgosłup. Można schudnąć nawet po pół godziny spaceru dziennie, jeśli chodzi się systematycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *