PhotoSnack – pokaz slajdów

PhotoSnack to serwis do tworzenia albumów. Otrzymujemy 250MB na zdjęcia i prosty edytor. Gotowe pokazy możemy umieszczać na stronach czy blogach lub przesyłać znajomym link.

Po wejściu na główna stronę klikamy przycisk „Make a slideshow”.

Na kolejnej wybieramy szablon pokazu slajdów, możemy klikając w wybrany zobaczyć na przykładzie jak prezentuje się na żywo. Jeśli spodoba nam się klikamy „OK”, jeśli chcemy wybrać jednak inny, klikamy „Cancel”.

Po zatwierdzeniu wybranego szablony przechodzimy do kolejnej strony, gdzie konieczne jest przesłanie z naszego komputera zdjęć do pokazu.

Klikamy przycisk „Upload Photos”. Postępujemy tak z każdym kolejnym zdjęciem.

Po załadowaniu kilku zdjęć wygląda to tak:

photosnack

Następnie możemy edytować zdjęcia klikając w „Edit photo”. Zostanie wyświetlona lista zdjęć, na której do każdego z nich można przypisać tytuł i opis. Oczywiście nie jest to konieczne. W tym miejscu możemy również usunąć dowolne zdjęcie zaznaczając „Remove this photo”. Po zakończeniu edycji klikamy przycisk „Save”.

Przechodzimy do zakładki „Customize” gdzie zobaczymy gotowy album.

W tym miejscu widzimy dodatkowe menu: „Album”, „Navigation”, „Image”.

Klikamy „Album”

photosnackTu możemy wybrać kolor tła, oraz dodać niewielki obrazek – logo. Po zakończeniu klikamy „Save”. Oczywiście zmiana tła czy dodawanie loga nie jest konieczne. Aby zobrazować jak wygląda dodane logo, w swoim pokazie dodałam zielony button kociego bloga.

Kolejne menu „Navigation” pozwala na ustalenie parametrów pokazu slajdów.
W zakładce „Image” zmieniamy parametry zdjęć i ramek. Domyślne ustawienia są na tyle dobre, że właściwie nie ma potrzeby zmieniania tam czegokolwiek, chyba że ktoś ma potrzebę.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na link „Change size” gdzie wybieramy rozmiar pokazu slajdów. Nie wygląda to ładnie jak obrazki nie mieszczą się w głównej szpalcie bloga.

W zasadzie nasz pokaz slajdów jest gotowy, trzeba go jeszcze zapisać. Klikamy zakładkę „Share”.
Aby zapisać pokaz i móc go udostępniać, konieczne jest założenie konta. Wypełniamy pojawiający się formularz (mail, imię, dwa razy hasło) klikamy przycisk „Sign Up”. Założenie konta ma tę zaletę, że zawsze możemy ponownie pobrać link czy kod do pokazu zrobionego wcześniej oraz tworzyć kolejne.

Na podany adres dostajemy wiadomość z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć.
Pojawi się nowa strona na której klikamy „Click here to continue”.

W tym momencie otrzymujemy już link do naszego pokazu slajdów. Poniżej znajdują się przyciski za pomocą których pokaz możemy dodać do wybranego serwisu społecznościowego. Na samym dole znajduje się kod „Embed code”, który należy skopiować w celu umieszczenia pokazu na stronie czy blogu.

Miłej zabawy!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *