Podaj dalej

Na stronę podaj-dalej.net.pl trafiłam przez Blipa. Zaglądam do działu Prekursorzy i czytam między innymi:

„Historia kolorowych karteczek z pozytywnym przesłaniem dotyczącym postrzegania siebie i samooceny zaczęła się ponad dwa lata temu na forum

We Bite Back. Forum to jest dedykowane osobom zmagającym się z zaburzeniami odżywiania. Jedna z forumowiczek – AliceStar, w zgiełku wielkiego miasta odnalazła mały skarb – nieznajoma osoba wypisała na ścianie markerem hasło: „ZACZNIJ REWOLUCJĘ JUŻ DZISIAJ – PRZESTAŃ NIENAWIDZIĆ SWOJE CIAŁO”.

Wywołało to uśmiech na jej twarzy – taki mały akt życzliwości, efekt wiary w możliwość tworzenia lepszego świata, a potrafił wywołać uśmiech i poprawić samopoczucie. Na forum We Bite Back AliceStar zaproponowała, aby wszystkie forumowiczki spróbowały pójść za tym głosem – pomagać ludziom czuć się lepiej we własnym ciele, ofiarować nieznajomym małe akty życzliwości na samoprzylepnych karteczkach post-it, aby nie niszczyć cudzej własności.”

Czy nie fajny pomysł? Pomyślcie drogie Panie, jak zareagujecie, kiedy wchodząc do windy zobaczycie na jej ścianie niewielką, żółtą karteczkę z napisem jak w podanym cytacie, albo z prostym „Uśmiechnij się!”

Trzeba być wyjątkowym smutasem aby na owe „Uśmiechnij się” nie zrobić tego.

Świetna akcja i cieszę się, że znalazła również polską wersję. Gratulacje dla autorów! Mam nadzieję, że polskie żółte karteczki będą wspierać, dodawać otuchy kobietom mającym problemy z własnym ciałem i że na tym się nie skończy. Nie są to przecież jedyne problemy zmywające radość z naszych twarzy.

Na stronie, w dziale „Jak podać dalej”, znajduje się prosta instrukcja „podawania”. Zachęcam do wsparcia akcji, co sama niniejszym czynię już na swoim blogu :) Na miejsca publiczne w realu też przyjdzie kolej. :)

zolta_karteczka

1 Response

  1. Gość: Dorka, 81.15.171.8* napisał(a):

    super, super, super pomysł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *