Pokazywarki, wklejarki…

Czasem zachodzi konieczność pokazania czegoś w internecie, na przykład filmu, obrazków, tekstu. Do filmu można po prostu podać linka, do zdjęcia też, ale co kiedy chcemy to połączyć?

Wówczas prostym sposobem jest skorzystanie z serwisów, umożliwiających stworzenie mini strony bez jakichkolwiek umiejętności. W sieci jest już trochę takich witryn, dzisiaj pozwolę sobie przedstawić trzy przykładowe: pokazywarka.pl, wklejarka.pl, wklejacz.pl.

Na żadnej z nich nie trzeba zakładać swojego konta aby wygenerować naszą stronę, choć korzystając częściej, na pewno warto ze względu na późniejsza możliwość zarządzania nimi.

Pierwsze z dwóch wymienionych działają niemalże identycznie. W oknie edytora wstawiamy testy, zdjęcia filmy a nawet wyrażenia matematyczne. Minusem jest w nich brak przycisków formatowania, takich jak na przykład wyśrodkowanie strony. Jednym słowem jest tu niezbędne minimum do pokazanie czegoś w internecie na mini stronie. Przykład wykonany w Pokazywarce – http://pokazywarka.pl/smiesznekoty/ Otrzymujemy tu również gotowe kody do wstawienia, na forum czy bloga, linka do samej galerii zdjęć. Dodatkowo mamy możliwość wpisania własnego adresu, w tym przykładzie jest słowo „smiesznekoty”, widoczne w linku.

Kolejny serwis to Wklejarka. Tu w adresie mamy generowany ciąg znaków ale dla naszych potrzeb chyba nie jest to aż takie istotne? Dodatkowym atutem jest wyśrodkowanie na stronie całej zawartości, chyba w takim układzie lepiej się to prezentuje? Adres przykładu – http://wklejarka.pl/sCmmSOWWXc

Trzecim z wymienionych serwisów jest Wklejacz, który najbardziej przypadł mi do gustu.

wklejaczPrzede wszystkim ma więcej możliwości, chociażby sam rozkład na stronie możemy ustawiać tak jak nam odpowiada, do lewej, do prawej czy wyśrodkowany. Dodatkowo mamy możliwość formatowania czcionki, zarówno wielkości jak i koloru, to duży plus. W serwisie również możemy podać własną nazwę strony oraz otrzymać gotowy kod do galerii zdjęć, na przykład na Allegro, może to zainteresować sprzedających. Przykład strony – http://wklejacz.pl/zobacz-koty

1 Response

  1. Gość: van binh, 73-pra-17.acn.waw.pl napisał(a):

    Ja korzystam z Panato.pl
    Mają praktyczne skryptozakładki :p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *