Wykorzystaj czas

Tak to nasz życie układa się, że nie zawsze na wszystko jest czas. Chociaż? Podobno jak dobrze się zorganizować to można? A kiedy już przekroczy się pięćdziesiątkę to odnosi się wrażenie, że czas jakoś szybciej ucieka. Czy wówczas powinniśmy myśleć, że już wszystko stracone, za nami? Czy to czas, kiedy już nic nowego nie możemy zacząć robić? Po co wpadać w depresję z powodu kliku (kilkunastu) kilogramów więcej czy kolejnej zmarszczki?

Wydaje mi się, że u wielu kobiet w tym okresie dość mocno zmienia się poczucie czasu? Leci z górki i czasem wydaje się, że jest bardzo stroma. Dopiero co były urodziny a okazuje się, że są już kolejne.

Tak szybko uciekający czas, potrafi często bardziej mobilizować. Tak zwane UTW stają się coraz bardziej popularne, organizowane są różne kursy, wykłady itp. Wiele kobiet dopiero po pięćdziesiątce zaczyna swoją dochodową działalność, zdobywa wykształcenie i czasem jest to łatwiejsze niż wcześniej, dzięki ustabilizowanej sytuacji życiowej.
Wiele kobiet zaczyna też bardziej dbać o swoje zdrowie i kondycję, często po tym, jak zauważą pierwsze symptomy pogorszenia sprawności. Tu strzyknie, tam zakłuje.
Nie zawsze da się intensywnie uprawiać jakiś sport gdyż bywają choroby uniemożliwiające bardzo forsowny wysiłek. I tu idealnym rozwiązaniem okazuje się być Nordic Walking, jedna z niewielu dyscyplin, którą uprawiać możemy zawsze. Nie koniecznie tylko dla zdrowia, przecież marsze z kijkami pozwalają też na zobaczenie nowych miejsc, czasem na poznanie nowych osób, co bywa szczególnie cenne dla tych bardziej odczuwających samotność.

Nordic Walking zadba o nasze serce, stawy, odporność, mięśnie, kręgosłup i wiele innych. O zdrowotnych zaletach Nordic Walking napiszę szerzej w oddzielnym wpisie.

Jednym słowem, ruch idealny dla 50+ i nie tylko :) To jedna z najdoskonalszych i najprostszych form aktywności ruchowej.

Jeśli więc potrafisz wygospodarować godzinkę czy dwie to wykorzystaj to dla siebie, nie koniecznie na siedzenie przed telewizorem i oglądaniu 8547 odcinak serialu. Lepiej zmienień liczbę 8547 na ilość przemaszerowanych kroków. Zapewniam Cię, że będziesz bardziej zadowolona :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *